BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

vaizdo kartojimas teisėjams

Parašė games | 2008-02-28 17:29

vakar teko matyti Vokietijos taurės rungtynių Miuncheno derbį tarp “Bayerno” ir “TSV 1860” komandų. Pirmoji komanda išplėšė pergalę per paskutiniąją pratęsimo minutę, F. Ribery įmušusi 11 m. baudinį.


būtent šis baudinis mane privertė eilinį kartą pasvarstyti, ar nevertėtų normaliajam, europietiškajam futbolui “pasiskolinti” idėją iš amerikietiškojo giminaičio, kur komanda varžybų metu turi teisę porą kartų užginčyti teisėjų sprendimą. nesutikdamas su teisėjų sprendimu, komandos treneris meta raudonos spalvos vėliavą į aikštę, tada vyr. rungtynių teisėjas peržiūri iš įvairių pozicijų nufilmuotus ginčytino momento įrašus ir gali anuliuoti teisėjų sprendimą.


vakarykštėse rungtynėse prieš M. Klosę buvo prasižengta (jei iš vis buvo) ant baudos aikštelės linijos, tačiau teisėjas paskyrė 11 m. baudinį, atimdamas iš manęs galimybę stebėti 11 m. baudinių seriją, o iš “TSV 1860″ komandos šansą patekti į kitą turnyro etapą.


vaizdo pakartojimų galimybė šiuo atveju būtų išsigelbėjimas. kaip ir tokiais atvejais, kai reikia nuspręsti, kirto kamuolys vartų liniją ar ne. aišku, dabartinis futbolas tuom ir yra žavus, kad jame vis dar labai stipriai egzistuoja žmogiškasis faktorius, tačiau man norėtųsi, kad pergalės būtų pasiekiamos pelnytai, o ne todėl, kad trejetas žmonių su švilpuku ir vėliavėlėmis padarė grubių klaidų.

Rodyk draugams

Velička ragaus novegiškos žuvies

Parašė games | 2008-02-28 17:06

A. Veličkos karjera Britų salyne baigėsi. svarstėme antradienį su Patarėju, ar tai karjeroje žingsnis į priekį ar atgal. Patarėjo nuomone, karjerai galas, nes Andrius jau ne jaunuolis. aš bandžiau pritarti vienam iš delfio komentatorių, išsakiusių mintį, kad norvegų čempionatas yra stebimas įvairių šalių skautų, tad, mūsiškiui gerai suspyrus, tikėtina, kad jis Norvegijoje ilgai neužsibus. Tuo tikėti leidžia ir faktas, kad pasirašoma 4 metų sutartis. Netikiu, kad “Vikingo” vadovai, pasiūlydami tokio ilgio sutartį, su lietuviu sieja tiesiogines viltis. Atsižvelgę į Veličkos įvarčių skaičių Škotuose, jie turėtų tikėtis, kad silpnesnio lygio čempionate jis per pirmus porą metų sužibės kur kas labiau ir atkreips turtingesnių klubų dėmesį. jei taip nenutiks, beveik akivaizdu, kad po poros metų puolėjas vis tiek bus parduotas tik už mažesnę kainą.


beje, “širdukai” vakar tvarkingai pasikrovė malkų namie nuo “Rangerių”, pratęsdami savo beviltišką sezoną. taigi, reziumuojant, gal ir gerai, kad Veličkai pasitaikė proga pakeisti aplinką. dabar tik nuo jo paties priklausys, kaip pasisuks tolesnė karjera. o “širdukų” gretose, tikėsimės, pagaliau šansą gaus Beniušis.

Rodyk draugams

kaip Ronaldo tapo Ronaldo

Parašė games | 2008-02-25 18:32

kartais nacionalinis transliuotojas užtransliuoja nuotraukomis


dabar, turbūt, reikia tikėtis tiesioginių futbolo transliacijų, kuriose bus rodomos vienos rungtynės, o komentuojamos kitos?


(linkas pastebėtas dievuziniasklaidoje)

Rodyk draugams

there is only one Eduardo

Parašė games | 2008-02-24 01:11

šiandien per eilines anglų Premierlygos rungtynes žiaurą traumą patyrė “Arsenalo” ir Kroatijos rinktinės puolėjas Eduardo. taigi jis tapo dar vienu sportininkų, stojusiu į vieną gretą su A. Smithu (Newcastle), D. Cisse (Olympique) ir kt.


liūdna, kad šio brazilo nebepamatysime Europos čempionate. belieka tikėtis, kad medicina padarys viską, kad Eduardo į futbolo aikštes sugrįš greitai ir nejusdamas jokių padarinių.


beje, verta pažymėti, kad anglų transliacijos režisieriai pasielgė labai korektiškai, tiek rugntynių, tiek po jų neparodydami nei vieno šio epizodo pakartojimo. vaizdas, verta pripažinti, labai baisus.


(fotkės kopyraitas - 4thegame.com)

Rodyk draugams

futbolas ir medicina

Parašė games | 2008-02-22 14:44

futbolas.lt užtikau straipsnį, kurį kažkaip buvau praleidęs. kadangi asmeniškai teko rašyti iš dalies su šia tema susijusį bakalaurinį darbą, tai man tokia naujiena pasirodė pakankamai įdomi. šalies krepšinio rinktinė jau senai naudojasi medikų paslaugomis: daromos įvairios statistinės analizės, apskaičiuojami krūviai, taip numatant būsimą sportinės formos piką bei jo išlaikymą kuo ilgesniam periodui ir t.t.


smagu, kad pagaliau ir šalies futbolo mokyklos pradeda suprasti, kad be medicinos intervencijos į įvairius fizinio pasirengimo etapus šiais laikais negalima žengti nei žingsnio iš vietos. galima ginčytis, kad anksčiau treneriai išugdė ne vieną žvaigždę be kažkokių tyrimų ir studijų. tačiau šalies sporto medicinos specialistai jau senai pripažįsta, kad Lietuvoje daugelis sporto šakų tam skiria per mažai dėmesio.


būtų įdomu sužinoti, ar futbolo rinktinė bendradarbiauja su medikais. aišku, specifika šiuo atveju kiek skirtinga, nes futbolo rinktinė neturi kelių mėnesių trukmės pasiruošimo laikotarpio kaip krepšininkai, tačiau atvykusių futbolininkų fizinę formą galima įvertinti įvairiais tyrimais, remiantis ankstesnių metų informacija. dar įdomesnė yra šalies klubų virtuvė ir jų bendradarbiavimas su medikais. apie tai informacijos, deja, neturiu. nebent Gargždų “Bangos” trenerio Fabio Lopezo atsitiktinės užuominos spaudoje apie treniruojamų futbolininkų “tamsumą” kad ir taisyklingos mitybos srityje. jei kas nors tokių žinių turite, kad ir gandų lygyje, būtinai pasidalinkite.


Panevėžys šiokį startą jau davė belieka tikėtis, kad pažadas tokį bendradarbiavimą tęsti ir ateityje taps realiu darbu. o geras pavyzdys neužilgo bus perimtas ir kituose miestuose. nauda šiuo atveju yra visoms dalyvaujančioms pusėms.

Rodyk draugams

komentatoriai. darbas. internetas

Parašė games | 2008-02-20 16:39

vakar CL žiūrėjau per Viasatą. kadangi senai šiuo kanalu besinaudojau, tai nežinau ar toks dalykas buvo, bet asmeniškai pirmą kartą išgirdau komentatoriaus pasiūlymą žiūrovams užduoti jam klausimus forume. klausimai daugumoje buvo visiškai paprasti, tačiau vis tiek tai transliaciją padarė kažkiek įdomesne, ypač, kai komandų žaistas futbolas aikštelėje akies nedžiugino.


smagu, kad per snookerio čempionatus Eurosporto sugeneruotą idėją perima ir kiti kanalai. įdomu, ar Lietuvoje sulauksime tokio varianto. a jo, pirma bent jau transliacijų, nors ir netiesioginių, sulaukti reikėtų.beje, ta tema kalbant, privalau paantrinti kolegai paminėdamas, kad futbolas.lt siūlo darbą. tiesa, ne visai komentatoriaus.


vėl gi smagu, kad laida būsima bus dedikuota A lygai ir Lietuvos futbolui. tačiau, mano giliu įsitikinimu, jei jau lendama į internetą, pirma reiktų pradėti nuo padoresnės svetainės, nes atsivertus alyga.lt verkti norisi. LFF gynėjams noriu pabrėžti, kad šita pastaba lekia į NFKA daržą. bet federacija irgi galėtų pagrūmoti, nes aukščiausiai šalies lygai tokia svetainė yra paprasčiausia gėda. SFL lyga ją lenkia bet 4 ratais.


Rodyk draugams

būti ar nebūti?

Parašė games | 2008-02-13 13:24

senai berašėme, ar ne? tačiau mes gyvi. jūsų džiaugsmui ar liūdesiui.


peržvelgiau šio blogo istoriją. asmeniškai, džiaugiuosi, kad buvo tokių, kuriems patikdavo mūsų prognozių aprašymai. deja, prognozuoti tapo neįdomu, nes mūsų didžiai mylimas BBC ekspertas Lawro į kaulus gaudavo praktiškai nuolat, o šio blogo ekspertai, kaip žinia, mėgsta įvairius didelius iššūkius.


iš komentarų paaiškėjo, kad ne visiems patikdavo mūsų pasakos, ypač mano mėgstamuose topic’uose apie LFF beigi mūsų nacionalinę rinktinę. tačiau aš tenoriu, kad situacija Lietuvos futbole gerėtų. ir jei mano rašiniai bent minimaliai prie to prisidės, prižadu, nes stengsiuosi tai daryti toliau, ir ateityje būti nemažiau šališkas, kartais neteisus, kandus ir visa koks kitoks.


kaip žinia, nesame pasiskelbę žiniasklaidos priemone, tai ir nepretendavome beigi nežadėjome čia nuolatinių straipsnių, rezultatų ar naujienų skelbimų, nežadėjome būti nešališki, o rašėme tai, kad buvo įdomu patiems. nes šis blogas buvo tik kelių mylinčių futbolą žmonių nuomonė, pastebėjimai ar reakcija į vienus ar kitus dalykus, vykstančius futbole.


kadangi tebemanome, kad futbolas yra svarbi mūsų visuomenės dalis, o šis blogas, žinoma, turi ateitį. tad, jei galvojate taip pat, kaip ir mes, KVIEČIAME norinčius prisidėti prie blogo rašymo, nes šiuo metu tam skirti tiek laiko, kiek norėtume, nebegalime.


kreipkitės į Patarėją, siūlykitės komentaruose, ieškokite mūsų gatvėse ir jei (būtina sąlyga) mylite futbolą, labai tikėtina, tapsite šio blogo bendraautoriais.


p.s. Marijau, tikiuosi, kad tarp norinčiųjų būsi pirmas ;)

Rodyk draugams