BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

kada puošis ne tik teisėjai?

Parašė games | 2008-03-28 17:17

kolega analitikas aplenkė mane ir pirmasis parašė apie tai, kad nuo šio sezono teisėjai pradės puoštis, prieš atvykdami į stadioną. su jo mintimis, kad tai nėra svarbu, kategoriškai nenorėčiau sutikti. kai šalyje sklando nuolatinės diskusijos apie teisėjų profesionalumą, nešališkumą, kompetentingumą, bent toks žingsnis yra sveikintinas.


savo ruožtu, aš norėčiau dar daugiau: kad analogiškai pradėtų rengtis ir komandos. tai būtų ne tik solidu, bet ir pridėtų tvarkingumo, drausmės, bei gal atliktų ir švietėjišką veiklą. būtume tikrai ne pirmieji Europoje, kurie tai darytume.


kai buvau jaunas, ištisas dienas, laisvas nuo mokyklos, leisdavau Šiaulių centriniame stadione arba prie jo. pasisekė, kad ir gyvenau nuo jo tokiu atstumu, jog praktiškai užtekdavo pereiti gatvę ir atsidurdavau prie tvoros, todėl puikiai matydavau, kaip autobusu atvykdavo varžovų komandos ar kaip išvykdavo manosios (”Tauras”, “Statybininkas”, “Sakalas”, “Kareda”, “Klevas”). vaizdai būdavo vienodi ir praktiškai identiški: iš autobuso lipdavo besikeikiantys treninguoti futbolininkai, o išvažiuojantieji transporto laukdavo meistriškai lukštendami saulėgrąžas ir spjaudydami jų lukštus. nuo to meto iki dabar, esu tikras, situacija pasikeitė nedaug.


ne ką kitaip elgiasi laisvu metu rungtynių pažiūrėti atėję nežaidžiančių komandų futbolininkai. asmeniškai mačiau kelias “Vėtros” žvaigždutes su Šernu priešakyje, bespjaudančias “sėmkes” Vilniaus “Žalgirio” stadione, arba buvusią FBK gynybos žvaigždę Kančelskį su cigarete dantyse Laisvės alėjoje. aišku nesakau, kad, leisdami savo laisvalaikį, jie privalo sėdėti namuose, o jei pasirodo gatvėje, tai tik dėvėdami kostiumus bei pervedinėdami senutes per gatvę. bet kuriuo atveju savo elgesiu susirūpinti derėtų labiau nei paprastai. tai tinka ir kitų sporto šakų atstovams, nes stadione ir gatvėse sėdi tas jaunimas, kuris dažnai stengiasi lygiuotis į savo dievukus, matomus stadionuose.


nežinau kaip jūs, bet aš matyti treninguotą ir besispjaudančią būsimąją kartą noro turiu nedaug.

Rodyk draugams

LTU - Azerbaiždanas 1:0

Parašė games | 2008-03-27 12:54

vakar rinktinė spyrė. tiksliau bandė spirti labai nelengvomis oro sąlygomis. pergalė yra pergalė, tačiau, mano nuomone, 1:0 yra skystas rezultatas, privalėjęs būti kur kas didesnis, nežiūrint į jokius pašalinius faktorius.


labai patiko naujovė rinktinės žaidime, kad kraštiniai gynėjai labai aktyviai jungiasi į puolimą. palauksim geresnės dangos stadionuose ir tada bus galima daryti pirmąsias išvadas apie šį taktinį manevrą. lygiai taip pat bus galima įvertinti skersavimo įgūdžius, nes ant sniego jie nedžiugino. taip pat bus įdomu pamatyti, sulaukus rimtesnių varžovų, kaip tie gynėjai bendraus su saugais, ir atraminiu, nes aklai pasijunginėti į puolimą būtų per didelė prabanga, mūsų rinktinei žaidžiant su pajėgesnėmis už Azerbaidžaną rinktinėmis.


tradicinė ir kol kas, panašu, nesprendžiama problema yra kampiniai. jau neatsimenu, kada mačiau normalų užkėlimą, pasibaigusį bent jau kažkokiu smūgiu į vartus. apie įvartį po kampinio net nešneku. kaip išmokyti saugus pabandyti pramušti už baudos aikštelės ribų, irgi neturiu variantų. turbūt atsimenate Danilevičiaus turėtą galimybę antrame kėlinyje? tokio lygio žaidėjui, turint tiek laiko smūgiui, taip sugadinti ataką yra tragedija. tačiau nemažesnė tragedija yra bandymai įstumti kamuolį į vartus iš kelių metrų atstumo.


“Gaila, kad nuo pirmojo kėlinio vidurio traumą pajuto Edgaras Jankauskas. Jį pakeitęs Andrius Velička sunkiau pritapo puolime, nes nejautė komandos taip, kaip tą moka Edgaras”, - pasakojo Algimantas po rungtynių. užskaitau. pakeisti Savėną po 20 min., kad pažiūrėti, kaip atrodo Kučys, galima, o traumuotą Edgarą kankinti iki pertraukos nieko tokio. šiaip įdomu, kaip, mano nuomone, geriausias šiuo metu Lietuvos puolėjas Velička gali pritapti prie komandos, joje nežaisdamas? juolab, kad tas paminėtas nejautimas yra abipusis, komanda su Velička žaisti irgi kol kas nemoka. vėlgi, analogiškai, ir Radzinevičius pajuto žaidimo ritmą per 5 gautas minutes. turbūt ir psichologiškai žiauriai sustiprėjo. verkiam, kai rinktinė dominuoja aikštėje tačiau neįmuša įvarčių, bet galinčių žaisti puolėjų net per draugiškas neapšildome. beje, Veličkos bandymas pramušti iš kairės baudos aikštelės pusės buvo visai neblogas.


Mikoliūnas - super: sulaukus didesnės pagalbos iš saugų ir puolėjo, kairė pusė rinktinėje būtų pati pavojingiausia varžovams. patiko ir Šemberas, tik norėtųsi įžaidžiant greitesniu sprendimų atakų kryptims. o patys geriausi, aišku, buvo į Vėtros stadioną susirinkę sirgaliai. tikrai maniau, kad jų bus mažiau.


o čia galima pažiūrėti, kokią šaibą serbams įmušo ukrainietis Nazarenko. būtent tokius smūgius iš toli be didesnio laiko tempimo, su minimaliu kamuolio pasitaisymu ir turėjau mintyse trečioje pastraipoje. žiūrėti nuo ~40 sekundės.Rodyk draugams

Lietuva - Azerbaidžanas per 5 kanalą

Parašė games | 2008-03-25 21:59

5 kanalas atsižvelgė į tai, kad mūsų kiemuose vėl žiema, todėl 19 val. visi negalintys ar nenorintys pašalti nosis lauke šiuo kanalu galės matyti tiesioginę transliaciją iš Vėtros stadiono.


spėju, kad stadiono savininkai ir darbuotojai keikia tą dieną, kai sutiko priimti rinktines šioms rungtynėms.

Rodyk draugams

Žalgiris - Ventspils. sezonas atidarytas

Parašė games | 2008-03-20 13:10

vakar atidariau futbolo žiūrėjimo stadione manieže sezoną.


apie rungtynes pasakot daug nereikia, Žygelis mano duotoje nuorodoje viską aprašė. pirmame kėlinyje “Žalgiris” atrodė labai smagiai. ypač patiko Morino ir Radavičiaus duetas, iš esmės sukūręs visas turėtas progas pirmame kėlinyje. vien ko vertas puolėjo (neatsimenu kurio) žirklėmis atliktas smūgis po eilinio jų suorganizuoto navieso iš kairės.


antrame kėlinyje latviukai atsigavo ir užvaldė vidurį. tiesa, iki logiškų atakų užbaigimų neprieidavo. nebent tokiais laikysime smūgius iš 20 metrų. vilniečių strategų padaryti keitimai situacijos nepagerino. be to, nuolatos spaudžiami, gynėjai ėmė daryti vaikiškas klaidas. po vienos iš jų, kai suklysta besivarinėjant kamuolį savo baudos aikštelėje, latviukas š dešinės pusės iškišo labai gerą perdavimą pažeme, perpjovusį visą gynybą, tačiau neatsirado nei vieno komandos draugo, kuris būtų jį uždaręs. tačiau viskas baigėsi laimingai. ne taip kaip Chelsea rungtynėse su Tottenhamu.


rungtynių informatorius, pasiskolintas iš “Žalgirio” stadiono, kaip visada džiugino unikaliais ir išsamiais šalies futbolo istorijos komentarais, ypač V. Beinoravičiaus apdovanojimo (sulaukus 75-mečio) metu. tačiau labiausiai pasižymėta pabaigoje: “Ventspiliui” atliekant keitimą, jis pamatė 4-ojo teisėjo iškeltą lentelę, su keičiamo žaidėjų numeriu ir pareiškė, kad liko žaisti 5 (toks žaidėjo numeris) minutės. tribūnoms sužvingus, klaida buvo pastebėta.


žodžiu, rungtynės pasitaikė dvasingo ir su priedais: šviesos dingimais, futbolo veteranų apdovanojimais, kontrastingais kėliniai. žodžiu, entertainmentą turėjau, nes lietuviško futbolo jau buvau pasiilgęs.


beje, mintis pertraukos metu neišleisti nieko iš maniežo - tiksliau, išeiti leido, tačiau, grįžus atgal, būtų tekę pirkti naują bilietą - verta atskiro apdovanojimo. įdomu, kas ir kokiu pagrindu ją sugeneravo…

Rodyk draugams

naujas futbolas.lt veidas

Parašė games | 2008-03-19 13:05

džiugina, kad pagrindinis šalies futbolo veidas internete atsinaujino. tačiau užkrovimo ir naršymo greitis visiškai nedžiugina: vakar staliniame kompe esanti IE 7 griežtai atsisakė svetaine atidaryti iš viso, tuo tarpu “obuoliuke” gyvenanti Safari per vargus su užduotimi susidorojo.


šiuo metu pirmas ispūdis toks, kad, iš dabartinio varianto atėmę I lygą ir rinktines, gautume tą, kuo turėtų būti alyga.lt. laukiu nesulaukiu, kada pastarasis puslapis galų gale užsilenks negrįžtamai. antrojo įspūdžio palauksiu iki to momento, kai svetainė pradės suktis normaliu greičiu. iki tol ten lankytis net menkiausios minties nebeturiu.


tikiuosi, dirbdama ar bent vaizduojanti kad dirba šalies futbolo labui, federacija deklaruos viešumą ir nedings kaip į vandenį, išlaikydama senąjį puslapį arba perdarydama jį į ka nors paprastesnio, su labiau struktūrizuota, konkrečia informacija, nepersidengiančia su naująja svetaine. juk rasti ir pažiūrėti įvairius su LFF susijusius dokumentus, pavyzdžiui, 2007 m. veiklos ataskaitą ar drausmės kominteto sunkaus darbo vaisius, yra visada labai įdomu. beje, tuoj bus praėjęs visas ketvirtis, o praėjusių metų nuopelnais mūsų futbolo funkcionieriai kol kas viešai nesigiria. dar mėnuo, ir pradėsiu tikėti, kad visai nėra kuo girtis.


beje prašymas, ateityje savo laidoje neimkit interviu iš Kvedaro. geriau jau žiūrėti į savimi patenkinto vyr. LFF'o Liutauro veidą, nei klausyti kaip ankstesniame sakinyje minėtas asmuo verkia apie futbolo tradicijas, nors masiškai mažėja stadionų skaičius.


 


beje, gimė pirmasis lietuviškas internetinis sporto žurnalas. pirmajame numeryje yra ir straipsnių apie šalies futbolą.

Rodyk draugams

tvarkaraščių sudarymo ypatumai

Parašė games | 2008-03-08 14:09

taigi visi jau žino, kad ”Vilnius” A lygos nematys šiemet ir greičiausiai keliaus į I lygą. naujiena - kelių dienų senatvės, tad jau juokingai atrodo NFKA, alyga.lt svetainėje vis dar patalpinusi tvarkaraštį su 9 komandomis.


beje, jei tikrai bus išvengta visokių keitimų ir kitokių machinacijų, tai tvarkaraštį vienareikšmiškai užskaitau. savaitgalis su futbolu - teisingas savaitgalis. ar ne?

Rodyk draugams

Dar apie vaizdo įrašus

Parašė games | 2008-03-07 11:25

Norėčiau pratęsti kolegos neseniai gvildentą temą apie vaizdo pakartojimus futbole. Rytoj vyks Tarptautinės futbolo asociacijų valdybos (IFAB) metinis posėdis, kuriame Škotijos FA turėtų pateikti siūlymą sugriežtinti kovą prieš „nardytojus“, t.y. įteisinti vaizdo įrašą kaip pagrindą už daivinimą nubaust po rungtynių. Kaip teigiama ESPN straipsnyje, pagal dabar galiojančius reglamentus, jeigu teisėjas matė epizodą, bet nematė reikalo žaidėjui skirt kortelę, tai po rungtynių jau nebegalima skirt jokių baudų. Tik įdomu, kaip kaip tada nubaudė Saulių Mikoliūną, jeigu negalima? Beje, ir straipsnyje šis atvejis minimas. Taip pat paminėta ir daugiau pavyzdžių, kai žaidėjai būdavo nubausti už simuliaciją peržiūrėjus vaizdo įrašą - Rivaldo garsusis incidentas 2002 m. Pasaulio čempionate, nesenas atvejis su Dida ir Celtico fanu Čempionų lygoje.
Kaip ten bebūtų, visiškai palaikau šį siūlymą, kad daiverių baudimas po rungtynių taptų įprastu dalyku.

Rodyk draugams

Sekmadienio lyga plečiasi

Parašė games | 2008-03-06 17:33

puiki naujiena klaipėdiečiams - į uostamiestį atkeliauja SFL. per keletą gyvavimo metų Vilniuje, lyga sustiprėjo, tad tokia plėtra yra visiškai suprantamas ir sveikintinas žingsnis. lieka laukti plėtros ir į kitus miestus, o tada jau ir Lietuvos miestų SFL CL'as ne už kalnų. idėja, a?

Rodyk draugams

LFF kels Baltijos lygos lygį

Parašė games | 2008-03-06 15:43

nėra geresnės dienos pradžios, nei skaitiniai apie Liutaurą. niekam ne paslaptis, kad pernykštis Baltijos lygos sezonas buvo juokingas, nes įsibėgėjus nacionaliniams čempionatams, dalis komandų šį turnyrą paprasčiausiai palaidojo kaip nereikšmingą ir bereikalingą, siųsdami ten antrąsias sudėtis.


“Sezono pradžioje tokius eksperimentus dar atleisime, bet nuo ketvirtfinalių - cirko futbolo aikštėse netoleruosime”, - grasinasi Liutauras. laikykit mane trise. įdomu, kokiu būdu jis tą ruošiasi padaryt? net CL turnyre yra buvę atvejų, kai galingiausi pasaulio klubai į aikštę išleidžia toli gražu ne stipriausią sudėtį, o vyr. LFFas, pasirodo, taps dar ir visos Lietuvos komandų vadovų, parinkinėdamas Baltijos lygoje žaidžiančių mūsų klubų sudėtis.


“Su federacijos pagalba NFKA reorganizuota, bet veikiausiai dalis darbų bus atlikta paskutinę minutę”, - dar padžiugino Liutauras. pasakykit man, ar galima, perskaičius tokius žodžius, tikėtis aukšto organizacinio lygio šalies čempionate? spėju, kad vėl prasidės įvairūs cirkai su rungtynių kėlimais, arba rungtynėmis tuo laiku, kai didžioji dalis potencialių žiūrovų darbuosis, nors lygi ir buvo žadėta, kad didžioji dalis čempionato praeis sekmadieniais.


tikiuosi, sezono eigoje galėsiu atsiversti šį įrašą ir pripažinti klydęs.

Rodyk draugams

Milanui sezonas Europoje baigėsi

Parašė games | 2008-03-05 21:48

Kas galėjo pagalvoti prieš traukiant burtus, kad vienam geriausių pastarųjų metų Čempionų lygos klubų AC Milan aštuntfinalis bus tas barjeras, kurio jis nesugebės peržengti? O kaip tik taip ir įvyko - Arsenalas palaužė raudonai juodus jų pačių tvirtovėje San Siro, kur iki tol nė vienas anglų klubas neišėjo kaip nugalėtojas. Šiuo metu ir Italijos čempionate Milan žaidimas stringa, tad kol kas visai tikėtina, jog kitam sezone „rossoneri“ težais UEFA taurėje… O Arsenalo žaidėjai, atrodo, pagaliau atsigavo psichologiškai po Eduardo traumos, nes vėl atsirado tas žaidimas, kurio dėka komanda vis dar pirmauja Anglijoje. Net pažįstami Milano fanai sutinka, kad anglai šįkart buvo vertesni žengti toliau :)

Man, kaip Anglijos futbolo gerbėjui, labai norisi matyti kuo daugiau sėkmingai žaidžiančių Anglijos komandų, todėl palaikysiu ir kitus 2 anglų klubus. Jei Chelsea šiandien turėtų be didesnių vargų įveikti Olympiakosą, tai Liverpoolis dar turės pavargti, kad išlaikytų 2 įvarčių pranašumą tam pačiam San Siro stadione, bet tiktai už savaitės. Ta pačia proga galiu paminėti, jog FA panaikino Lampardo raudoną kortelę, apie kurią rašiau anksčiau, kas tikrai nustebino. Tuo ypač nepatenkinti liko Middlesbrough atstovai… Beje, jei nematėte, epizodą su Lampardu galite pamatyti žemiau:

Bene įdomiausia šios dienos Čempionų lygos pora - Real-Roma. Netgi sunku būtų nuspėti jos baigtį, nenustebčiau, jei sulauktumėm ir pratęsimo. Nors visgi spėju, kad Robinho sugrįžimas galutinį rezultatą nulems Madrido karališkojo klubo naudai. Šis brazilas šiuo metu yra pagrindinis žaidėjas, aplink kurį sukasi Realo puolimas, o jo trauma puikiai atsispindėjo ir komandos žaidime bei rezultatuose. Tačiau dabar Robinho jau sveikas, o savo sugrįžimą pažymėjo savaitgalį išėjęs po keitimo ir 2 įvarčiais išplėšęs savo komandai pergalę 3-2 išvykoje prieš Recreativo.

Portugalijoje laukiu Porto pergalės, tiktai sunku pasakyti, ar jos užteks, norint išeiti į kitą etapą…

Rodyk draugams