BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jei darbe turite laisvo laiko

Parašė games | 2008-05-28 16:17

jei darbe turite laisvo laiko, visada galite palavinti futbolo skillsus:

Rodyk draugams

Čekija - Lietuva 2:0

Parašė games | 2008-05-28 12:59

čekų treneris džiaugiasi, kad turėjo neblogas rungtynes, tuo tarpu Algimantą mūsų žiniasklaida, panašu, apklaus šiam grįžus į Lietuvą. čekai džiaugiasi naujuoju “Eden” stadionu, talpinančiu 25k žiūrovų bei pastatytu maždaug už 135 mln. litų, tuo tarpu mūsiškė statybų bendrovė “Veikmė”, padedama sostinės savivaldybės, tokio pat dydžio stadioną statys, tiksliau, norėtų statyti už minimum 370 mln. litų.


tokios tokelės, todėl vakarykštis mūsų rinktinė pralaimėjimas čekams neturėtų stebinti. neturėtų, nes visgi čekai figūruoja pirmajame nacionalinių rintinių dešimtuke, o mes kažkur pirmojo šimtuko viduryje. aišku, pergalės tikėtis galėjo nebent didžiausi optimistai. asmeniškai nesitikėjau ir lygiųjų, tačiau tokio beviltiško pralaimėjimo aš irgi nelaukiau. tiesa, tas beviltiškumas atsirado tik antrajame kėlinyje.


pirmasis kėlinys, žiūrint mano akimis, buvo labai padorus. rinktinė žaidė 4-5-1 formacija su dviem atraminiais saugais. toks išsidėstymas suteikė erdvės mūsų krašto saugams, tačiau didžioji dalis problemų buvo kairėje, Kučio/Česnauskio, pusėje, nes pastarasis kartas nuo karto negrįždavo į gynybą, arba atkirsdavo savo komandą, bandydamas prasiveržti individualiu reidu. atraminiams saugams nuolat netrūko darbo, nes centro gynėjai šį kartą padėti kraštiniams negalėjo ir visada turėjo akylai sekti aukštus perdavimus, skirtus Kolleriui. todėl turėjome situaciją, kai atraminiai saugai nuolat lįsdavo į šonus, palikdami didžiules skyles centre. tuo tarpu trečiuoju saugu žaidusiam Danilevičiui buvo suteikta “saugo po puolėju” rolė, tad gynybinių funkcijų jis imdavosi labai retai.


nepaisant to, sėkmingai besigindama rinktinė sugebėdavo neprastai pereiti į puolimą susikūrė ir keletą gerų progų atakoms. turbūt visi susigriebėme už galvų, kai kėlinio viduryje Poškus po Danilevičiaus perdavimo, slystelėjus gynėjui, netrukdomas smūgiavo virš skersinio iš maždaug 10 metrų. dar vieną puikią progą padovanojo Stakevičius, dieviškai pakabindamas kamuolį link tolimo virpsto. jo perdavimas surado vėl iš gynėjo išsilaisvinusį Poškų. šis tarsi smūgiavo į tolimą kampą, bandydamas “ant judesio” pagauti Čechą, tačiau kamuolys į vartų stačiakampį nepataikė. Meškonis su Jančiausku vėliau rungtynėse nuolat šią neišnaudotą progą kabino ant Roberto, tačiau aš manau, kad tai nebuvo smūgis į vartus, o bandymas numesti kamuolį link įkertančio Danilevičiaus, tačiau šiam pensija taip pat ne už kalnų, todėl uždaryti šio perdavimo jis nespėjo. juolab kad, spėju, nelabai to ir laukė.


tuo momentu čekai jau irgi prisitaikė prie lietuvių žaidimo stiliaus, tad ju antpuoliai tapo vis pavojingesniais. pirmasis įvartis krito po įžaisto kampinio. kodėl Grygera, gavęs perdavimą dešiniajame krašte turėjo bent 3 sekundes netrukdomas pasiruošti rezultatyviam kamuolio perdavimui, klausimas yra atviras. na o Kolleris parodė kaip turi žaisti jo lygio puolėjas, tvarkingai išnaudodamas savo ūgį.


po pertraukos maloniai nustebino Algimantas su savo taktiniais manevrais. sprendimas išimti Kučį, kuris pirmajame kėlinyje dažnai vėluodavo su pagalba, buvo tikrai logiškas, nes toks keitimas prašyte prašėsi. nustebino tuom, kad vietoj jo buvo išleistas Kšanavičius, t.y. rinktinė liko tik su vienu atraminiu saugu - Šemberu. mintis pagyvinti puolimą man patiko, nepaisant to, kad iš karto prasidėjo visiška skylė saugų žaidime, nes ir prieš tai 45 minutes praktiškai neturėjome vidurio, o dabar jo neliko nei kvapo. gynyba žaidė sau, tiksliau stengėsi visokiais būdais atmušinėti čekų atakas, saugai kamuolio daugiau kelių sekundžių neišlaikydavo, tolimus užmetimus link puolėjų pavadinčiau desperatiškais.


dėl traumos (?) aikštę palikus Šemberui, užmigusią gynybą dar kartą nubaudė Kolleris, gavęs kamuolį tarp trijų mūsų futbolininkų ir pramušęs į artimą kampą. dar po kelių minučių išėmus Česnauskį ir Stankevičių, mūsų futbolininkai tapo labai retais svečiais varžovų aikštės pusėje, tuo tarpu Karčemarskas dirbo išsijuosęs. vėlgi, visi keitimai buvo labai laiku, aišku, naudos jie visai neatnešė, tačiau, manau, padaryti su tikslu išlaikyti žaidėjus šviežesniais būsimoms rungtynėms. žodžiu, Algimantai, tau respectas.


tiek įspūdžių. jau laukiu kitų rungtynių.

Rodyk draugams

Lietuva - Čekija šian per LTV 21:25

Parašė games | 2008-05-27 15:08

rinktinė šiandien jims čekus. bent jau Algimantas, bežiaumodamas kratomą gumą, taip leidžia suprasti teigdamas, kad atvyko ne keitimų daryt, o žaisti. iš esmės pritariu kolegos mintims, išskyrus tuos atvejus, kai kalba pasisuka apie puolimą. aišku, šį kartą situacija kitokia: kaip tyčia Radzinevičius ranką susilaužė, o Velička liko nusodintas Norvegijoje. būtų puiki proga abiems pasirodyti aikštėje. Jankės žvaigždė jau leidžiasi, o bent jau panašaus pakeitimo jam neturime, ir kol kas nematau jokių pastangų šiai situacijai pakeisti.


nenorėčiau, kad šiandien būtų žaidžiama ne dėl rezultato. prieš tokį gerą sparingo partnerį kaip Čekija galima išbandyti įvairias sudėties formacijas bei taktines schemas. prisimenant rungtynes su Azerbaidžanu, labai noriu pažiūrėti, kaip šiandien atrodys krašto gynėjai, t.y. ar jie vėl bandys pasijunginėti į atakas. labai daug tikiuosi iš Kšanavičiaus ir Šembero. nuo jų šiandien nemažai priklausys, kaip rinktinė atakuos. aišku, linkiu Jankei negauti traumos, kas jam labai būdinga, atstovaujant rinktinei.


bet netikiu, kad bus nusispjauta į rezultatą. žinant Algimantą, galima tikėtis, vos vieno labiau taktinio keitimo rungtynių eigoje. gal net iškart po pirmo kėlinio išimant kokį centro saugą, o vėliau keletas keitimų bus daromi iš esmės tik dėl laiko patempimo, nes standartiškai pakeičiamo Mikoliūno šį kartą irgi neturėsime. beje, sveikinimai Sauliaus šeimai, susilaukus sūnaus. aišku susižaidimas svarbu, todėl nesiūlau leisti į startą suleisti antrą sudėtį, tačiau pamaina jiems taip pat reikia ruošti ir tikrai ne rungtynėse prieš Latviją ar Estiją. nes prieš atrankos rungtynes klausytis verkiančio dėl vieno ar kito pagrindinio žaidėjų traumų jau atsibodo.


tiek trumpai minčių. belieka sulaukti rungtynių ir tikėtis, kad mano blevyzgos bus paneigtos malonaus akiai rinktinės žaidimo.

Rodyk draugams

Žalgiris - Sūduva 080514

Parašė games | 2008-05-15 14:55

viasat.lt dėka vakar apgavau ir apsigavau dėl transliacijos. ne pirmą kartą, tačiau vis nepasimokau, kad reikia skandinaviškąjį variantą naudot. aišku, interneto dėka finalas buvo pažiūrėtas. čekiškas alus ir “Zenito” pergalė padarė vakarą labai teisingu.


prieš didįjį finalą užsivedimui nukeliavau į “Žalgirio” stadioną, kur žaliai balti priėmė “Sūduvą”. tradicinė eilė prie bilietų automobilio šįkart buvo ryškiai ilgesnė. pasirodo įvyko nenumatytas atvejis. sveikinu bilietai.lt kompaniją. ir toliau taip, rebiatos!


rungtynės. na, ant kiek “Žalgiriui” pasisekė rungtynėse prieš “Ekraną”, tiek vakar nepasisekė. Ypatingai apmaudu, kad įvartis praleistas po apmaudžios M. Rapolio klaidos: vartininkas nevykusiai prieš save atmušo iš toli smūgiuotą kamuolį, tad pirmas prie jo suskubęs P. Lukšys išnaudojo savo šansą.


kol “Sūduva” nepavargo, ji pilnai laikė žaidimo kontrolę savo rankose. turėdama nuostolių saugų grandyje, Marijampolės komanda vis tiek didžiąją dalį atakų surengdavo aikštės viduriu, kur “Žalgiris” palikdavo dideles erdves. keista, kad nebandyta smūgiuoti iš toliau. antroje rungtynių pusėje, vilniečiams perėmus iniciatyvą, kontratakos buvo organizuojamos kraštais, tačiau pavedė techninis brokas bei, kai kuriais atvejais, akivaizdus tarpusavio nesupratimas. užmetimai į priekį link vienišo Lukšio iš esmės jokios naudos nedavė, tačiau vos kamuolys būdavo “sukamas” pažeme, pasijungdavo daugiau žaidėju, o atakos iš karto gaudavosi kur kas dinamiškesnės ir keldavo didesnį pavojų.


“Žalgiriui” aiškiai trūksta Morino. I. Bursucas, bent jau man taip atrodo, šiuo metu dar nėra formoje. tad atakuoti stengtasi per kairę pusę, ypač antrajame kėlinyje, kai vos 4 ar 5 atakos kilo iš dešinės. perėmus vidurio kontrolę, pradėjo “praeiti” perdavimai iš centro, kėlę sumaištį “Sūduvos” gynyboje, tačiau kamuolys patekti į vartus kategoriškai atsisakydavo. liko neišnaudojus bent 4 realios progos. apie kamuolio išnešimą nuo vartų linijos užsiminti net neverta.


iš žaidėjų išskirčiau Thiago iš “Sūduvos” ir žalgirietį D. Archipovą. pirmasis, Bobiui gavus traumą, buvo perstumtas į atraminio saugo poziciją ir, kol sulaukdavo pagalbos iš kitų saugų, savo darbą dirbo labai matomai, drausmingai bei daugiau - mažiau be klaidų, stengdamasis tiek nutraukti varžovų atakas, tiek įžaisti kamuolį, atakuojant “Sūduvai”. “Žalgirio” dešinysis (bent jau taip sakoma fkzalgiris.lt) gynėjas šįkart buvo pastatytas kairėje. tuo galima pateisinti dažną skersavimų į baudos aikštelę broką. nepaisant to, patiko jo užsidegimas ir noras kovoti bei nuolatinis pasijungimas į atakas. būtent užsidegimo kovai kai kuriems žalgiriečiams akivaizdžiai trūko.


tiek trumpai apie rungtynes, kurios nors ir nebuvo rezultatyvios, tačiau žiūrėjosi smagiai. įdomu, kodėl “Sūduvos” fanai komanda palaikė išsiskyrę į dvi grupes skirtingose vietose. beje, “vyresniųjų” sirgalių grupėje išsiskyrė vienas gerokai padauginęs jaunuolis, bet kuria proga siuntęs rungtynių teisėją visomis įmanomomis kryptimis.


gaila, bet šeštadienį turėsiu darbinę išvyką, tad LFF finalą teks praleisti…

Rodyk draugams

UEFA taurės finalas. Zenit - Rangers

Parašė games | 2008-05-14 17:31

jei jums patinka tiek krepšinis, tiek futbolas, LKL finalų dėka turite sugalvoti kaip persiplėšti, nes taip pat šiandien 21.45 VS2 kanalu žiūrėsime futbolą ir sirgsime arba už “Zenitą”, arba už “Rangersus”.


tiek Škotijos, tiek Rusijos komandos per vargus pateko į taurės 16-uką. “Zenitas”, savo aikštėje laimėjęs 1:0, milžiniškų pastangų dėka peržengė “Villarrealo” barjerą. išvykoje įmuštas įvartis tapo neįkainojamu, nes atsakomosiose rungtynėse ispanus ištempti bandė net teisėjas, parodęs Piterio futbolininkams 2 raudonas korteles. pirmąsias rungtynes namie sužaidę be įvarčių, “Rangersai” dvikovoje su “Panathinaikosu” į kitą etapą pateko taip pat išvykoje (81-ą minutę) įmušto įvarčio dėka. beje, graikų įmuštasis šiose rungtynėse - gerulis.


aštunfinalis klostėsi skirtingai. Po pirmųjų rungtynių Marselyje, kurias vietos “Olimpique” komanda laimėjo 3:1, nors galėjo laimėti dar bent pora įvarčių daugiau, “Zenito” šansai patekti į ketvirtfinalį buvo vertinami skeptiškai. tačiau Dicko Advocato armija pademonstravo valią ir susikaupimą, 78-ą atsakomųjų rungtynių minutę pelnė antrąjį įvartį bei teisę žaisti kitame etape. “Rangersų” aštunfinalyje laukė ne mažiau grėsmingas varžovas - Bremenas. pirmosios šių komandų rungtynės baigėsi netikėta škotų pergale 2:0, prie kurios prisidėjo dukart suklydęs vokiečių klubo vartininkas. šios persvaros užteko išlikti turnyre, nepaisant pralaimėjimo išvykoje minimalia persvara.


ketvirtfinalyje abi komandos, kaip nekeista, žibėjo išvykos rungtynėse. “Zenitas” sutraiškė “Leverkuzeną” pirmosiose rungtynėse, tad namuose minimaliu rezultatu pralaimėtos rungtynės buvo iš esmės formalumas. tuo tarpu škotai po nulinių lygiųjų savo aikštėje kiek netikėtai įveikė traumų kamuotą “Sportingą” Lisabonoje.


pusfinalio dvikovas abiejų komandų fanai prisimins dar ilgai. turnyro favoritas “Bayernas” neišnaudojo susikurtų progų savo aikštėje (1-1) ir buvo “Zenito” gėdingai pervažiuotas Piteryje nepadoriai dideliu vokiečių komandai rezultatu 4:0. kadangi nei vienai komandai per abi rungtynes nepavyko įmušti įvartį nei per pagrindinį laiką, nei per pratęsimus, “Rangers” ir “Fiorentinos” likimą sprendė tik vienuolikos metrų baudiniai Italijoje. juos, nepaisant B. Fergusono pirmo netaiklaus smūgio, sėkmingiau mušė škotai ir turės progą laimėti UEFA taurę po 36 metų pertraukos. “Zenitui”, sėkmės atveju, tai bus pirmasis tarptautinis trofėjus klubo istorijoje.


beje, jei suprantate rusiškai, pasiskaitykite visai įdomų straipsnelį apie “Zenitą”.

Rodyk draugams

MU ar visgi Chelsea?

Parašė games | 2008-05-10 15:38

fantastinė diena rytoj Anglijos premiershipe. vargu ar kas nors prieš sezono pradžią galėjo prognozuoti, kad čempionų laurus paskutiniame ture nulemti gali ne kas kitas, o įmuštų/praleistų įvarčių skirtumas. prognozuoti, kaip rytoj 19 val. atrodys turnyrinė lentelė yra sunku.


aišku, sveikas protas sako, kad Boltonas prieš fantastinį žaidimą šiuo metu rodantį Londono klubą šansų daug neturi. neveltui Grantui buvo įteiktas pirmasis jo asmeninis trofėjus salose - mėnesio trenerio apdovanojimas. tuo pačiu Chelsea strategas įėjo į istoriją, kaip pirmas izraelietis, gavęs tokį įvertinimą.


tuo tarpu United problemų galėjo sukelti prasta JJB stadiono veja, visą sezoną keikiama daugumos trenerių. bet jau atsirado pranešimų, kad stadiono savininkai rytojaus rungtynėms ruošėsi labai atsakingai ir neleido nei savaitę jame žaisti jokių rungtynių. palankūs orai neva stipriai pagerino dangos būklę, tačiau kiek - vis dar klausimas. dar vienas įdomus faktas toks, kad dvejose sezono rungtynėse prieš Wiganą taškų šiame sezone iš pirmo 10-uko komandų neprarado tik Evertonas ir Portsmouthas, be to, Wiganas namie nepralaimi jau 7 rungtynių iš eilės. žinoma, čia tik statistika, tačiau ji iliustruoja, kad United rytojaus varžovai nėra saldainiukas bet kuriai komandai. tiesa, taškų iš MU Wiganas dar niekad nėra atėmęs.


bet kuriuo atveju manau, kad rokiruočių turnyrinės lentelės viršuje šiemet nebebus. MU, patekdama į CL finalą, nusimetė nuo pečių didžiulį akmenį: tai akivaizdžiai pamatėme paskutinėse rungtynėse, kai buvo nušluotas West Hamas. Ta pačia dvasia United privalo sudalyvauti ir paskutiniosiose rungtynėse.


abejoms į čempionų titulus taikančioms komandos palankus faktas yra tas, kad jų varžovės jau yra praktiškai užsitikrinusios vietą Premiershipe ir kitiems metams, į vietas Europos taurėse nepretenduoja, tad nėra motyvuotos plėšytis ir žūt būt siekti pergalės.


beje, originali čempionams įteikiama taurė bus JJB stadione. tuo tarpu į Stamford Bridge bus atgabenta šios taurės kopija, kuri, Chelsea triumfo atveju bus įteikta mėlyniesiems.


 


o kad linksmiau būtų laukti futbolo, išbandykite superini Coca-Colos žaidimą, dedikuotą šių metų Euročempui.

Rodyk draugams