BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Čempionatas jau baigėsi olandams, italams… ir man

Parašė games | 2008-06-25 13:51

Ir ne tik man, kaip matau. O kai kuriems, kaip kad blogo kolega, jis net ir nebuvo prasidėjęs :) Na bet nieks ir nesiginčija, kad be anglų čia tik regioninės reikšmės turnyras :]

Ką gi, mirties grupė pasirodė besanti greitos mirties grupė - olandai su italais tesužaidė vieneriomis rungtynėmis daugiau nei už nugaros palikti konkurentai… Jeigu italų atveju to buvo galima tikėtis, tai olandų vargu… Tarkim po pirmojo kėlinio, kuriame daugiau dominavo rusai, už juos buvo galima pastatyti su koeficientu ~4,5, o už olandus ~2, jei gerai pamenu. Bet kodėl tą šeštadienio vakarą alus taip apkarto olandų gerbėjams ir kodėl siautė Maskva bei, anot nuogirdų, Vilniaus centras?

Nors Van Bastenas kalba apie fizinį nepasiruošimą, apie nenusiteikimą, bet man rodos, kad rungtynės buvo praloštos taktiškai. Išvis kokia gali būt kalba apie prastą fizinę būklę po savaitės poilsio? O pirmų trijų ketvirtfinalių rezultatai netgi perša išvadą, jog praleisdami rungtynes ant suoliuko žaidėjai praranda futbolo pojūtį, tonusą. Taigi tęsdamas mintį apie taktiką galiu prisiminti, kad prieš tai rašiau, jog Van Bastenui nereikia taikytis prie varžovų, o reikia žaisti savo žaidimą. Panašu, kad po paskutinio Rusijos mačo grupėje, treneris išvadas tikrai padarė ir… nusprendė pamiršti, kokiu stiliumi buvo suvalgyti italai ir prancūzai, bei pasirinko atsargų futbolą, stengiantis visų pirma neleisti rusams įmušti, o patys jau kaip pasiseks… Negalima sakyt, kad „grupės olandai“ nebūtų dar daugiau gavę į skudurus, bet, kaip matėme šeštadienį, olandai nei rusų atakų sustabdė, nei patys demonstravo ką nors panašaus į žaidimą grupėje. Labiausiai pasigedau  prasiveržimų kraštais, gynėjai ko gero galvojo tik apie gynybą, nes Van Bronckhorsto apskritai nelabai mačiau, ką jau kalbėt apie jo reidus kairiu flangu. O tarkim Žirkovas drąsiai jungėsi į atakas, nebijodamas, kad praleis kokio nors Van der Vaarto ar Van Persio prasiveržimą. Maždaug tokį patį futbolą mačiau ir atrankoj… Tad galima sakyti, Van Bastenas olandų gerbėjams suteikė viltį, bet pats ją ir atėmė.

Tuo tarpu apie Rusijos žaidimą negalėčiau pasakyti blogų žodžių. Drausmingai dirbo gynyboje, kur labai padėjo centro saugai, tad abiejų krašto gynėjų pasijunginėjimai į atakas nepaliko didesnių skylių gynyboje. Dar geriau rusai atrodė atakuodami, bet realizavimas vis dar lieka problema. Bene vienintelė. Realiai pagal žaidimą turėjo būt kokie 2:0 ar 3:0 be pratęsimo. Toliau stebina rusų gynėjai (ypač Ignaševičius, anksčiau nebuvęs labai patikimas), užtikrintai uždarantys baudos aikštelę. Bet prieš ispanus rusai neturės Kolodino, kuris ketvirtfinalyje sužaidė tiesiog super, tai gali kilti problemų surandant jam lygiavertę pamainą.

Niekaip nesuprantu, kaip rusai taip transformavosi, lyginant su atranka ir pirmais dviem mačais grupėje. Na su tuo pirmu maču viskas aišku - po jo Hiddinkas pertvarkė gynybą, ir vaizdelis pagerėjo. Bet negi vienas žmogus gali taip pakeisti komandos veidą? Kalbu, aišku, apie Aršaviną, jau tapusį labiausiai medžiojamu Euro2008 žaidėju. Bent jau atrankoje nekvepėjo niekuo panašaus - namie anglai nugalėti tik su teisėjo pagalba (11m baudinys už pražangą ne baudos aikštelėje), išvykoj gauta į skudurus užtikrintai 0:3, su kroatais dukart po 0:0, su Izraeliu išvis tik taškas pelnytas… Tai kur ta paslaptis? Turbūt, kaip ir olandų atveju, ją žino tik treneris ir patys žaidėjai :) Bet kokiu atveju, palinkėčiau rusams išlaikyti savo žaidimą, o tada ir pralaimėti tikrai nebus gėda (skirtingai nuo olandų).

Apie ispanus ir italus tai tingiu burną aušint, nes man čempionatas jau buvo pasibaigęs, kai žiūrėjau ;) Noriu tik pasidžiaugt, kad nugalėjo labiau verti pagal žaidimą. Nors baudinių atveju prognozavau sėkmę italams, bet pasibaigus grupėms mano spėjimai beveik visi nepasiteisina, šįkart Casillaso dėka ;)

Apskritai bent 3 ketvirtfinalius laimėjo labiau to vertos komandos, tiktai kroatai su turkais, mano nuomone, nei vieni nebuvo verti ketvertuko. Labai tikiuosi, kad antrą pusfinalį bus smagu žiūrėt neutraliam žiūrovui, o finalą laimės būtent to pusfinalio nugalėtojas :)

Visiem gero futbolo! Susitiksim bloge turbūt jau tik po finalo…

Rodyk draugams

Grupių apžvalgėlės pabaiga + likę ketvirtfinaliai

Parašė games | 2008-06-21 20:38

Dar noriu pasakyt keletą sakinių apie pirmąjį ketvirtfinalį. Ballacko įvartis visgi neturėjo būt įskaitytas. Tačiau tai nepaneigia fakto, kad Ricardo grybas. Ronaldo čempionate buvo nebe tas Ronaldo, kuris blizgėjo už ManUtd. Schweinsteigeris, pasirodo, užvakar puikiai sužaidė dėl to, kad jam taip liepė Vokietijos kanclerė Merkel ;)

Apie vakardieną? Nenoriu daug rašyt, kadangi liūdėjau kartu su kroatais… O žaidimas tai labai nuvylė. Jeigu iš turkų ir nesitikėjau nieko įspūdingo, tai iš kroatų turbūt ne aš vienas tikėjausi tikrai ne tokio atsargaus, gynybinio futbolo… Įdomu, ar atsitiktinumas tai, kad ketvirtfinaliuose jau iškrito dvi komandos, kurios neturėjo normalaus puolėjo? Pagal tokią teoriją dar turėtų iškrist ir italai :) O dėl turkų tai man labai pikta, kad jie tokie luckiai - dvi rungtynes ištraukė antrą pridėtą minutę… Jei ne tas įvartis 92' prieš šveicarus, jie jau būtų žiūrėję Euro2008 per teliką, o dabar vėl… Bet pikčiausia tai, kad patekdami į pusfinalį turkai plačiai atvėrė kelią į finalą vokiečiams - tiek dėl to, kad vokiečių klasė žymiai aukštesnė, tiek dėl to, kad turkai vos surinks startinį 11-tuką dėl traumų bei kortelių…

Tęsiant vakarykštes mintis, dar šiek tiek apie paskutinę grupę bei likusius du ketvirtfinalius.

Grupė D. Kaip ir tikėjausi, ispanai paėmė grupę užtikrintai. Tiktai jų žaidimas paliko daug klaustukų. Pirmose rungtynėse rusai jiem leido žaist, totaliai pjaudami grybą gynyboj, o paskui su švedais ispanai vos vos praslydo. Nors ten irgi dominavo kontroliuodami kamuolį, kaip jie mėgsta, bet paskutinėje stadijoje neblizgėjo. Rusai, puikiai sužaidę paskutines rungtynes, visiškai pelnytai pasekė ispanų pėdomis. Ir Hiddinko faktorius (plius pažadėta 7M eurų premija) vis dėlto suveikė :) Būtų labai įdomu pamatyt 3 turo rusus prieš ispanus, būtų buvę geros rungtynės :) Švedai galėjo užimt antrą vietą, bet užsirovė ant puikaus rusų žaidimo su sugrįžusiu Aršavinu, o patys nieko ypatingo nenuveikė. Apie graikus nėra ką sakyt - beviltiški.

Kalbant apie šios dienos ketvirtfinalį, įdomiausia, kaip olandus puikiai pažįstančiam Hiddinkui seksis neutralizuoti olandų (kontr)atakas - rusų gynyba tikrai nėra iš geriausių, tad teks sugalvoti kažkokių taktinių gudrybių. Kitas klausimas, ar rusų sublizgėjimas buvo vienkartinis? Gal tiesiog varžovai jiems leido tą padaryt? Esu tikras, kad Van Bastenas išanalizavo rungtynes Rusija-Švedija ir padarė reikiamas išvadas. Be to, olandams tereikia žaisti taip, kaip jie tai darė grupėje, ir pusfinalis bus jų. Manau, olandai šiandien laimės kokiais 2 įvarčiais, pvz 3:1.

Italija-Ispanija - vienos įdomiausių čempionato rungtynių. Komandinė forma turnyre ispanų naudai, istorija - totaliai italų :) Kaip jau visi spėjo išanalizuot, ispanai niekad nėra laimėję ketvirtfinalių birželio 22 dieną - 3 kartus pralošė po baudinių. Be to, jie apskritai jau n metų ketvirtfinalio negali peržengt. Na ir galiausiai ispanai jokiam Europos/Pasaulio čempionate nėra įveikę italų. Tokia tad istorija. O Euro2008 ispanai kol kas nė karto nesuklupo, italai per plauką nebuvo eliminuoti jau po 2 turų. Italai neturės Pirlo ir Gattuso - manau, tai turės esminės įtakos rungtynių baigčiai. Dabartiniai ispanai yra pajėgus nutraukti tą ketvirtfinalių užkeikimą, tačiau jeigu prireiks baudinių, Buffonas jau ne kartą parodė ką jis gali, tad ispanai turėtų stengtis laimėt per 90 minučių. Spėčiau, kad bus 2:1 ispanų.

Na ir pabaigai šiek tiek humoro :) Sako, net prancūzų fanams patiko ;)
http://www.mcalcio.com/france-vs-italy-in-30-pictures/

Rodyk draugams

Euro2008 grupių apžvalgėlė

Parašė games | 2008-06-20 21:49

Nors kolega jau prirašė daug teisingų minčių apie pirmąjį ketvirtfinalį, aš irgi noriu pagirti vokiečius, sužaidusius kol kas geriausias savo rungtynes. Savo žaidimu jau priminė 2 metų senumo rinktinę, kuri laimėjo Pasaulio čempionato bronzą. Vokiečiai sulošė labai tvarkingai, drausmingai, kas svarbiausia, neleido žaisti portugalams savo žaidimo, tad šie atrodė gan blankiai beveik visas rungtynes. Nors patys vokiečiai labai daug ir nesukūrė aikštėj, bet portugalam dar mažiau leido pasireikšt. Taip pat pritariu dėl vartininko Ricardo - seniai kalbėta, kad jis gan kiauras yra ant išėjimų, panašiai kaip mūsų Karčemarskas :) Tad čia nieko naujo. Žodžiu vokiečiai pelnytai pusfinalyje, o tuo tarpu apie visa kita.

A grupė. Apie portugalus jau rašiau. Kaip ir tikėjausi, dėl antro kelialapio vyko atkakli kova tarp visų likusių rinktinių. Nuo šveicarų nusigręžė sėkmė, čekams trūko Rosickio, o turkams tiesiog pasisekė rungtynių su šveicarais pačioj pabaigoj - jeigu ne tas įvartis, ketvirtfinalyje dabar žaistų tie patys šveicarai. Net ir žaisdami nekaip čekai galėjo likti antri, bet neįtikėtinai išleido jau rankose turėtą pergalę. Čekijos sudėty įsiminė Sionko, draskęs varžovų kairįjį kraštą visose rungtynėse. Nemaloniai nustebino Čechas su savo kliurke, kuri ir leido turkams atlikti comebacką. Turkų žaidimas per daug neįstrigo į atmintį, mano nuomone, jie buvo mažiausiai verti eiti toliau šioje grupėje, bet…

B grupė. Kas matė, kaip Kroatija paliko namie pačius anglus jų pačių tvirtovėje Wembley, tie negalėjo likti abejingi kroatų žaidimui, įskaitant ir mane, užkietėjusį anglų faną :) Pirmą mačą kroatai atžaidė viena koja, kas galbūt suklaidino vokiečių strategus, o gal toks ir buvo planas? Tarpusavio rungtynėse vokiečiai atrodė nepasiruošę, sunkūs, o kroatai, puikiai dirbę aikštės viduryje, iškovojo pelnytą pergalę, išvengdami portugalų ketvirtfinalyje. Kaip esu minėjęs prieš čempionatą, kroatų stiprybė sauguose, ir kaip tik jie daugiausiai prisidėjo įveikiant vokiečius. Ne šiaip prisidėjo įvarčiais, bet spaudė varžovus visąlaik, neleido jiem žaist. Panašiu stilium ketvirtfinalyje pasinaudojo patys vokiečiai :) Kurie, beje, pačiu laiku pasodino nulinį Gomezą ir sugrąžino į startą Schweinsteigerį, kuris ten nuo pat pradžių turėjo žaist. Likusios dvi komandos grupėje buvo pastebimai silpnesnės, ko ir tikėtasi. Tiktai lenkai nustebino itin prastu žaidimu, o austrai atvirkščiai - galvojau, kad juos sausai daužys visos grupės komandos…. :)

C grupė. Atkrito tos komandos, kaip ir tikėjausi, tiktai kad susikeitė vietomis - olandai nepaliko jokių abejonių, kas čia kiečiausias, o italai per Marytės plauką praėjo, nors galėjo jau po mačo su rumunais atsisveikint. Italams koją pakišo Toni progų švaistymas ir nukraujavusi gynyba, o neabejotinas grupės etapo didvyris buvo Buffonas. Olandijos rinktinei galėčiau daug liaupsių parašyti… :) Bet ir taip jau daug pasakyta apie juos. Stebina, kaip stebuklingai pasikeitė oranžinių žaidimas, lyginant su atranka ir draugiškomis prieš čempionatą. Atrodo, ir atmosfera komandoje puiki. Visos galimybės eit iki galo. Individualiai pas olandus išskirčiau van der Sarą, kurį turint už nugaros turbūt bet kam prisidėtų +10 prie gynybos skilsų :) Po to Boulahrouzas, patekęs į rinktinę tik dėl Babelio traumos, bet ėjęs į startą ir buvęs vienas geriausių gynyboj. Kitam krašte veteranas Van Bronckhorstas skraidė kaip geriausiais laikais. Centre puikiai dirbo atraminiai Engelaaras ir De Jongas, o atakoms dirigavo Sneijderis, pastebimai pagerinęs savo žaidimą per sezoną Madride. Maloniai nustebino ir darbinis arkliukas Kuytas, apie kurį šiaip esu skeptiškos nuomonės. Šiaip galima visą komandą vardint :) Dar būtinai reikia paminėt superatsarginius Van Persie su Robbenu - kai tokie žaidėjai ant suolo (nors ir dėl objektyvių priežasčių - traumų) laukia savo eilės, tai varžovų gynėjams aš nepavydžiu… :) Apie rumunus nėra ką daug pasakyti - įsiminė tik jų graikiškas gynybinis žaidimas, daugiau nieko… Ką galima pasakyt, kai komandai tereikia pergalės antrai vietai, bet prieš antrą olandų sudėtį tesugeba išspaust vos pora rimtesnių atakų… O prancūzai irgi niekuo nenustebino - kaip sužaidė atranką, taip ir čempionatą. Nėra žaidimo organizatoriaus - nėra ir žaidimo. Žodžiu viskas dėsninga.

Kas liko, paliekam kitai dienai, bo jau kroatai aikštėj su turkais ;)

Rodyk draugams

Vokietija - Portugalija 3:2 | Euro2008 ketvirfinalis

Parašė games | 2008-06-20 14:53

taktinio futbolo gerbėjai vakar turėjo patirti ekstazę matydami, kaip tvarkingai vokiečiai paturėjo portugalus. panašu, kad Vokietijos strategai grupės pamokas išmoko ir vakar sužaidė taip drausmingai, kaip pirmosiose čempionato rungtynėse prieš lenkus. iki tol žaidę lėta ir nepaslankia 4-4-2 formacija, vakar jie pasirinko 4-5-1 išsidėstymą, taip visiškai izoliuodami aikštės vidurį, suteikdami sau erdvės flanguose, bei atimdami portugalų rimtą ginklą - greitą puolimą, prasidedantį būtent iš aikštės vidurio. dar pirmame kėlinyje įstrigo akivaizdi vokiečių taktika - neleisti portugalams įsibėgėti, todėl dar varžovų aikštės pusėje buvo daromos smulkios pražangos, nuolat stengiamasi kietai sužaisti į kojas. bauduoti buvo galima dėl akivaizdžios ūgio persvaros, nebijant aukštų užmetimų į baudos aikštelę.


Gomezo išėmimas iš žaidimo, šiam pjovus grybą per visus tris grupės mačus, prašyte prašėsi. atsėdėjęs vienerių rungtynių bausmę, jį puikiai pakeitė Schweinsteigeris. nieko nuostabaus, kad pirmąjį įvartį įmušo būtent Bastianas, paskui kurį nespėjo toje atakoje nespėjo Ferreira. tradiciškai pastatytas į kairę gynybos pusę, portugalas akivaizdžiai nespėdavo paskui savo žmogų visų rungtynių metu, o tiek virš jo buvęs C. Ronaldo, o vėliau Simao pagelbėti grįždavo labai retai. tuo tarpu vidurio saugai padėti daug negalėdavo, nes šiems tekdavo labai akylai persekioti tiek Klosę, tiek Ballacką, tiek kitus aukštus, į baudos aikštelę įkertančius aukštus vokiečius.


dėl tokių pagalbų problemų portugalai turėjo ir viduryje. čia nesisekė palaikyti kamuolio, o ginantis atsirasdavo erdvės: antrasis įvartis krito po standarto, kurį uždirbo vokiečių centro gynėjas, perėjęs trečdalį aikštės laisvu koridoriumi be jokio trukdymo, kol nervai neišlaikė prasižengusiam Petit. pats įvartis įmuštas buvo, panašu, po grubios portugalų gynėjų klaidos, bandant padaryti nuošalę. Jei neklystu, Bosingwa, stovėdamas viduryje gynėjų linijos perdavimo metu buvo nusileidęs pernelyg giliai, tad, jam kylant į viršų, Klosė liko visiškai laisvas.


pirmajame kėlinyje gynyboje vokiečiai padarė iš esmės dvi grubias klaidas, kurių metu bandyta perimti kamuolį, bet buvo prašokta. pirmasis epizodas įvyko kėlinio pradžioje, kai kraštu praėjo Simao - iki perdavimo jam vokiečiai nesėkmingai bandė prasižengti portugalų aikštės pusėje. antrasis baigėsi įvarčiu - vėlgi per daug erdvės buvo palikta tam pačiam Simao, tad visa gynybos pusiausvyra buvo išardyta, kai jis perdavimu rado C. Ronaldo. šis privalėjo įmušti pats, tačiau Lehmanas parodė savo klasę, bet laimė atsidurti teisingoje vietoje nusišypsojo N. Gomesui.


Antrame kėlinyje portugalai privalėjo eiti į puolimą, tačiau vokiečių gynybos sieną dažnai su 8-9 besiginančiais žaidėjais pramušti buvo praktiškai neįmanoma. be to, portugalai dar kartą buvo nubausti po standarto, kurio, mano nuomone išvis neturėjo būti, nes kaip Klose, nepasižymintis dideliu greičiu sugebėjo išmaudyti du gynėjus, man yra keista. aišku, galima apeliuoti į tai, kad Ballackas smūgio metu atsistūmė nuo gynėjo, tačiau šiame epizode, manau, yra ir Ricardo kaltės - vartininkas visiškai neapskaičiavo savo išėjimo iš vartų.


negalėdami prasibrauti trumpais perdavimai bei neturėdami naudos iš pakėlimų į baudos aikštelę, portugalai bandė gelbėtis tolimais šūviais, tačiau šie didelės naudos neatnešė. pagyvėjimą įnešė Nani, aktyviai žaidęs abejuose flanguose. tačiau individualūs reidai daug naudos neduodavo, todėl rungtynių pabaigoje vieno iš jų metu gynyba jau atsipalaidavo, praleido aukštą perdavimą iš krašto, o Postiga nesunkiai pasinaudojo savo proga.


reziumuojant, galima pasakyti, kad šį kartą buvo laimėta trenerių dvikova, nes vokiečiai savo žaidime pateikė naujovių, tuo tarpu portugalai atrodė lygiai taip pat, kaip ir grupės rungtynėse.


hailaitai (vaizdelis.lt):Rodyk draugams

Euro2008 lieka tik 7 rungtynės

Parašė games | 2008-06-19 21:51

Europos futbolo čempionate jau atsijota pusė rinktinių, o likusiam stipriausiam aštuonetui liko sužaist tik 7 rungtynes, kurioms pasibaigus vienas iš kapitonų iškels Europos čempionų taurę.

Man labai smagu, kad iš esmės pasiteisina mano prieš Euro2008 išsakytos prognozės, tiktai olandai netikėtai puikiu žaidimu nusinešė C grupę, bet būtent dėl to ir smagiausia ;) Kol dar portugalai ir vokiečiai neišbėgo į Bazelio stadioną (tą patį, kuriame šveicarai su turkais plaukiojo), trumpai apžvelgsiu šių dviejų komandų nuveiktus darbus, o rytoj visų kitų.

Portugalija. A grupę nusinešė gan užtikrintai, kaip ir tikėjausi. Tačiau portugalų atsarginiai pasirodė itin prastai paskutinėse nieko nelėmusiose rungtynėse, įdomu, ar tai turėjo kokios nors įtakos atmosferai komandoje?… Pirmuose dviejuose mačuose įsiminė patikimas gynybos duetas Carvalho-Pepe, geras Deco (ypač), Moutinho ir Petit žaidimas vidury, banguotas krašto saugų pasirodymas (pirmam mače nesulošė Ronaldo, antram Simao).
Vokietija. Nors ir „praėjo“ tik paskutiniam ture, bet vargu, ar kas tuo abejojo net ir po pralaimėjimo kroatams. Prieš čempionatą vokiečiai buvo vadinami bene pagrindiniais favoritais, tačiau aikštėje matėme gan sunkų jų žaidimą. Tik pirmose rungtynėse vokiečiai gerai atrodė, tačiau, kaip paaiškėjo, buvo žaidžiama su grupės autsaideriu… Po to sekė „pravalas“ prieš kroatus ir neišraiškinga minimali pergalė prieš Austriją.

Vokiečių žaidime nemačiau nieko, dėl ko jie galėtų eiti toliau nei iki pusfinalio. Nors va, šiandien galų gale vokiečių treneris pasodino Gomezą, pastūmė Podolskį į priekį iš krašto ir dar išleido Schweinsteigerį nuo starto. Bet ar to užteks įveikt portugalų vidurio saugus bei gynėjus? Aš manau, kad ne. Šiandien iš portugalų tikiuosi tokio paties disciplinuoto žaidimo (ypač ginantis) kaip grupėje, o atakuojant Ronaldo + Deco duetas turėtų nulemti rungtynes portugalų naudai.

Rodyk draugams

gražioji Euro2008 pusė

Parašė games | 2008-06-18 14:09

ką daryti, jei antra diena paeiliui Euro2008 su savo pakankamai nykiomis rungtynėmis visiškai nedžiugina? organizatoriai sukasi iš padėties surengdami merginų pliažo futbolo rungtynes tarp Vokietijos ir Austrijos rinktinių, kuriose dalyvėms marškinėlius ir šortus atstoja dažai. kadangi vakar reportažus apie tai rodė LTV, tai čia jokia naujiena, bet jei kas nematėte - užmeskit akį.
tuo tarpu mums, sėdintiems prie žydrųjų televizijos ekranų ir neturintiems galimybės gyvai pažiūrėti tokius renginius, nedidelė alternatyva - paganyti akis puikiame bloge. jei mus netikėtai skaito ir merginos, turiu jas nuliūdinti, informuodamas, kad analogiško tinklapio, subalansuoto būtent joms, deja, nėra. arba aš dar tokio neradau.


asmeniškai mano favoritė yra ši rumunė.


Rodyk draugams

Velička - “Rangersuose”!

Parašė games | 2008-06-17 00:10

per visokius Euro čempus ir A lygas užmiršau paminėti svarbų dalyką: Andrius Velička baigė neilgą karjerą Norvegijoje. prieš jam persikeliant į “Vikingą” su Patarėju ginčijausi, ar tai žingsnis karjeroje pirmyn, ar atgal. panašu, kad buvau teisus. keistas tik vienas faktas, kad tiek į Skandinaviją iš “Heartsų”, tiek atgal į Britų salyną mūsų puolėjas keliavo už tą pačią 1 mln. svarų sumą, atsimenant, jog jis Stavangeryje beviltiškas nebuvo ir mušė visai padoriai.

klausimas šiuo metu yra vienas, kiek Andrius gaus žaisti. juolab, kad šiek tiek anksčiau į komandą už 2 mln svarų atėjo dar vienas puolėjas - Kenny Milleris iš Derby County, iškritusios iš Anglijos Premier lygos. pastarasis mums nėra nepažįstamas - atstovaudamas Škotijos rinktinei jis įmušo Euro 2008 atrankos rungtynėse su mūsų rinktine Kaune (Lietuva pralaimėjo 2:1), o 2000-aisiais debiutavo to paties “Rangers” gretose, į kurį vėl grįžo, Čempionų lygos atrankiniame etapo rungtynėse prieš FBK, kurias kauniečiai pralaimėjo 1:4. tiesa, debiutas nebuvo rezultatyvus.

“Rangers” gerbėjai, atsimindami jo ankstesnį žaidimą, tiesa sakant, nėra patenkinti Millerio pirkimu, o apie lietuvį atsiliepia visai palankiai. teko skaityti net tokių komentarų, kuriuose tikimasi, kad Andrius taps antruoju Dado Pršo.

jei žais taip, kaip šiame video, šansų yra…Rodyk draugams

Žalgiris - Šiauliai | 080615

Parašė games | 2008-06-16 17:35

Euro 2008 pamažu jau pradeda atsibosti, ypač kai kokie turkai sugalvoja įmušti tris įvarčius per paskutines 15 minučių ir patekti į ketvirtfinalį. tad vakar inspiruoti gero oro su kolega manutd apsilankėme “Žalgirio” stadione, trykšdami noru pažiūrėti, kaip atrodė žaliai balti (ar baltai žali?) su naujuoju treneriu priešakyje. tuo pačiu ir “Šiaulius” įvertinti, kurie praėjusiame ture netikėtai iš FBK 2 taškus atėmė.


vaizdas aikštelėje buvo malonus akiai, kadangi abi komandos kamuolio viduryje aikštės nelaikė. nepaisant to, kad daugiau kamuolį kontroliavę žalgiriečiai, turėjo ne vieną progą įvarčiams pelnyti, abi komandos viena kitai daug nenusileido, nes “Šiauliai” labai neprastai rengė greitas atakas, nevengė pabandyti laimės tolimais smūgiais, priversdami padirbėti ir E. Šetkų. lygiosios, kad ir kaip skaudu Čepui ir co. būtų, manau yra daugiau/mažiau teisingas rezultatas, nes visgi svečiai, kaip sakoma angliškai, “deserved something from the game”. lietuviško tikslaus apibūdinimo šiam sakiniui nesuradau, o “buvo kažko verti” - neskamba. “Šiaulių” komandoje labai patiko M. Kuklys, išsiskyręs ne tik iš tolo šviečiančiais raudonais bucais, bet ir labai geru kamuolio įžaidimu bei tiksliais smūgiais į vartų stačiakampį. be jo, įsiminė ir legionierius iš Latvijos I. Lukjanovs, labai aktyviai dirbęs dešinėje pusėje.


“Šiaulių” fanai irgi davė apie save girdėt - petardų pagalba. juokinga buvo matyti, kai po pirmųjų sprogimų link jų tingiai nuėjo pora policininkų bei pora stadiono apsaugos darbuotojų. kažką įnirtingai pasiaiškinę su keletu fanų, jie grįžo atgal, tuo tarpu sprogimai ir toliau kartas nuo karto nuskambėdavo.


tiek trumpai apie rungtynes, kam per mažai, galit pasiskaityt oficialų aprašymą. sako, futbolas.lt net live video transliaciją iš stadiono darė, tik “aukštos kokybės” kokybė buvo ne kokia. kiek šie vertinimai buvo teisingi, galiu tik spėlioti. gaila tik kad komentaruose giriamo komentatoriaus neturėjau galimybės išgirsti.


aišku, tradiciškai rungtynių vinimi tapo legendinis stadiono informatorius. šiauliečiams atlikus trečiąjį keitimą, jis pastebėjo, kad “Šiauliai turistų nesivežioja”, apeliuodamas į tai, kad varžovų komanda į sostinę atvyko, turėdama tik tris futbolininkus atsargoje. o iš kart po to, keitimą atlikus “Žalgiriui”, išdidžiai pastebėjo, kad šeimininkai tokių futbolininkų turėjo net 7. vėliau, pristatydamas galimą Ekrano varžovą Intertoto taurės turnyro antrajame etape, Trobheimo “Rosenborgą”, informatorius nepasikuklino pareikšti, kad tai yra vienas stipriausių Europos klubų. smagu, vienok.


“Žalgirio” stadiono administracija turbūt atostogauja nuo birželio pradžios, kitaip negaliu suprasti, kodėl, vykstant nacionaliniam A lygos čempionatui, stenduose yra reklamuojamos svetimos futbolo federacijos bei Baltijos lyga. turbūt gerai moka, bet tada būtų įdomu išgirsti, ką apie tai mano mūsiškės lygos atstovai. atsiprašau už iliustracijos kokybę - meškafonas geresnėmis fotoaparato savybėmis nepasižymi.kita vertus, gal geriau jau kažką reklamuoti, nei nereklamuoti iš viso. nebent ir čia “Adidas” sumokėjo už pilkus blokus kaimynystėje, kad labiau dėmesį trauktų. 

Rodyk draugams

keisti teisėjų sprendimai?

Parašė games | 2008-06-13 21:53

po vakar dienos B grupės antrųjų rungtynių tarp Austrijos ir Lenkijos, kilo didžiulės diskusios, dėl anglų teisėjo H. Webbo sprendimo paskirti 11 m. baudinį į lenkų vartus. man keista, nes iki šiol vos ne kiekvienose rungtynėse, kurias komentavo Paulius su Nerijum, pirmasis nuolat pabrėždavo, kad UEFA prieš čempionatą pabrėžė, kad nesitaikstys su įvairiais laikymais už rankų, pečių, marškinėlių ir t.t. baudos aikštelėse, tad arbitrams buvo prisakyta į tai atsižvelgti griežtai. video įraše puikiai matosi, kad laikymas buvo, juolab, kad prieš šį epizodą buvo žaidėjai įspėti.

kaip tik, kai parašiau šį tekstą, tą patį pasakė ir Paulius.
 antruoju atveju, Rumunijos - Italijos rungtynės, viskas lygiai taip pat ai&scaronku. keista, kad to neįžiūrėjo Tautydas, nes bent jau aš savo televizoriuje šitą laikymą įžiūrėjau be didesnių problemų:


 

žodžiu, tikiuosi, kad ir toliau tokiais atvejais bus priimami adekvatūs teisėjų sprendimai.

 

p.s. už foto ačiū Godai.

Rodyk draugams

C grupės netikėtumai ir dėsningumai

Parašė games | 2008-06-10 14:32

Kaip daugelis teigia, būtent vakar Euro2008 iš tikrųjų prasidėjo. Būtent C grupės rungtynėse pagaliau pamatėme tokį futbolą, kokio ir tikimės iš čempionato, o kas man pačiam maloniausia, prie to daugiausiai prisidėjo mano labiausiai palaikomi olandai :)

Ar rezultatas bei žaidimas nustebino? Iš esmės taip. Kažko panašaus iš olandų sunku buvo tikėtis, įvertinus tokius faktorius kaip žaidimas atrankoj, draugiškose, traumos, o taip pat vakarykštis varžovas. Tačiau Van Bastenas tikrai pasistengė paruošti savo komandą šioms rungtynėms, ko iš jo ir norėjau ankstesniame įraše vertindamas olandų galimybes :) Iš pat pradžių olandų startinė sudėtis nuteikė nekaip - gynyboje nustebino Boulahrouzo įtraukimas ir Ooijerio pastatymas dešinėj vietoj Heitingos, atraminiu netikėtai buvo išleistas De Jongas vietoj De Zeeuwo, o krašte tikėjaus ko nors greitesnio nei Kuytas… Tačiau visi trys suvaidino didesnį ar mažesnį vaidmenį kelyje į pergalę. Nuo buvusio bendraklubio Milane neatsiliko ir Donadonis, išleidęs pilnai to paties Milano saugų trio ir palikęs ant suolo De Rossi, o taip pat nesupratau sprendimo neleisti Grosso nuo starto. Nepaisydami mano skepticizmo, olandai jau greit parodė, kad nusiteikę jie rimtai, tuo tarpu italai dažnai visi 11 sėdėjo savo aikštės pusėj, net nemėgindami trukdyti olandams pasuotis iki vidurio linijos. Buvo keista tai matyti, kadangi olandai pastaruoju metu žaidė daugiau gynybinį futbolą, o italai buvo lyg ir pamiršę catenaccio laikus…

Kalbant apie visas rungtynes, nėra jokių abejonių, kad rezultatas pelnytas. Olandai aikštėje rodė didelį norą kovoti, spaudė varžovus jų aikštės pusėje, dažnai perimdavo kamuolius, šiuo atžvilgiu įsiminė Van der Vaartas. Sauguose, manau, daugelis įsiminė olandų bokštą Orlando Engelaarą - ne tik dėl išvaizdos :) Atakuojant puikią formą demonstravo Sneijderis, o vartus be priekaištų saugojo nepamainomas veteranas Van der Saras - kaip tik po jo superseivo prasidėjo kontrataka, pasibaigusi trečiuoju įvarčiu. Apskritai olandų kontratakos vakar buvo žaibiškos, praktiškai po kiekvienos kildavo rimtas pavojus Buffono saugomiems vartams.

Tuo tarpu Italijos rinktinės žaidimui, mano manymu, lemiamą įtaką padarė jau minėti 2 keisti Donadonio sprendimai - palikti ant suolo De Rossi ir Grosso. Nežinau, gal italų strategas nematė Milano šiam sezone, bet kaip gali rinktinės starte lošt 3 saugai komandos, kuri šalies čempionate teužėmė 5-tą vietą? Pirlo visgi buvo vienas geresnių aikštėje, tačiau Gatusso su Ambrosini akivaizdžiai iškrito iš žaidimo. Italams visai nėjo atakos kraštais - Camoranesi dešinėj retai tegaudavo kamuolį, o Di Natale kairėj apskritai buvo nematomas, nors jo krašte lošė centro gynėjas Ooijeris… Su krašto gynėjais irgi buvo keistai sužaista - Zambrotta kairėj pradėjo, Panuccis dešinėj - nė vienas iš jų rimčiau neprisidėjo prie italų puolimo, kol antro kėlinio pradžioj vietoj Materazzi neišėjo Grosso. Šiam atsistojus kairėj, o Zambrottai sau įprastoj dešinėj, abu italų kraštai pastebimai suaktyvėjo. Vėliau prie to prisidėjo ir likę du keitimai - Del Piero bei Cassano. Daugelis italų fanų pastarąjį taip pat norėjo matyti nuo starto.

Žodžiu mano galva mačą vienareikšmiškai prapylė ne kas kitas, o Donadonis. Būtent dėl to italus nurašyti dar anksti, jeigu vyr. treneris supras savo klaidas ir padarys teisingas išvadas. Tokiu atveju italų žaidimas turėtų gerokai pasikeisti į teigiamą pusę. Panašiai ir Olandiją dar anksti vadinti favoritais - pažiūrėsim, kaip jiems seksis pramušinėti prancūzų bei rumunų gynybas.

Apie kitą C grupės mačą nelabai yra ką rašyti, kadangi rezultatas būtent toks, kokio ir buvo tikimasi. Abi komandos labiau rūpinosi savo vartais, žaidė labai atsargų futbolą. Rumunų nesu daug matęs „in action“, bet bent jau prancūzai tai tikrai niekuo nenustebino, jų žaidimas atspindėjo mano anksčiau apie juos išsakytas mintis. Turbūt tik Malžinskas ir tikėjosi iš prancūzų reginio, kaip pasakė po rungtynių ;) Kaip ten bebūtų, bent jau gynyba abi komandos skųstis negali :)

O pabaigai nuoroda tiems, kurie vis dar galvoja, jog Nistelrojus buvo nuošalėje: http://www.bbc.co.uk/dna/606/A37087842

Rodyk draugams