BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Zlatanas “Auksas” Ibrahuimovičius

Parašė games | 2008-11-27 19:22

Jis - brangiausiai mokamas pasaulio futbolininkas. Švedai nuo puolėjo judesiukų praranda amą, nors jo pavardė baigiasi visai ne -sonas ir ne -bergas. Daugelis ekspertų mielai įteiktų jam 2008 metų geriausio planetos futbolininko prizą - auksinį kamuolį. Neva įrodė Milano “Inter” puolėjas savo vertę.


Įrodė ir man. Kojos tavo, Zlatanai Ibrahimovičiau, nebebus, mano UEFA Čempionų lygos menedžerio komandoje! Nežinote, kas yra tas menedžeris? Žaidimukas toks - surenki komandą iš Čempionų lygoje dalyvaujančių futbolininkų ir priklausomai nuo jų pasiekimų aikštėje, renki taškus. Nesunku atspėti, kad daugiausiai jų skiriama už įvarčius ir rezultatyvius perdavimus.


Z.Ibrahimovičių prigriebiau prieš pusantro mėnėsio - dvejos Milano “Inter” akistatos su Kipro “Anorthosis” ir namų dvikova su Atėnų “Panathinaikos” atrodė labai perspektyviai įvarčių mušimo prasme. Šiandien tenka konstatuoti, kad Aukselis tiesiog pasijuokė iš manęs ir kitų savo talento gerbėjų. 0 įvarčių, 0 rezultatyvių perdavimų per 270 min. Fantastiškas pasiekimas. Regis, Z.Ibrahimovičius susirgo perfekcionizmu. Įvarčius muša tik, kai yra tirkas papulsiantis į gražiausių mėnesio triukų suvestinę. Smagu stebėti tavo žaidimą, Zlatanai, bet uzdirbdamas kone milijoną dolerių per mėnesį, galėtum kartais padaryti paprastesnį veidą…

Rodyk draugams

Nenusisekęs antradienio vakaras

Parašė games | 2008-11-26 12:13

3 rungtynės - 1 įvartis, o ir tas neturėjo būti įskaitytas… Toks va vakardienos Čempionų lygos peržiūros rezultatas. Dar nors rungtynės būtų buvusios tokios įdomios kaip savaitgalį Aston Villa - ManUtd, tai tikrai nesigailėčiau, bet kaip tyčia visos 3 žiūrėtos (Zenit-Juve, Villareal-ManUtd, Arsenal-Dinamo) pasitaikė ganėtinai nuobodžios. Likau nusivylęs :(

Iš Zenito daugiau tikėjaus, bet matyt sezono pabaiga padarė savo. Po žygio UEFA taurėj bei daugelio lyderių dalyvavimo Europos čempionate Čempionų lygai nebeliko jėgų… Nustebino Advokatas, pakeitęs Aršaviną dar likus pusei kėlinio, galbūt esama kažkokių nesutarimų tarp jų dėl Aršos griežtų pareiškimų apie tai, kad jis kitam sezone geriau nežais išvis negu žais už Zenitą. O Juve nenustebino niekuo - pora štangų, Del Piero proga… Galima sakyt, apsigynė ir tiek.

ČL nugalėtojo ManUtd žaidime nemaloniai nustebino Rooney dviem akivaizdžiais daivais (vieną mačiau pats, apie kitą girdėjau iš liudininkų :) ), kas jo repertuare yra didelė retenybė. Dviprasmiškų komentarų skirtingose svetainėse (kurios transliavo live komentarus) sulaukė raudona kortelė už pražangą prieš Ronaldo. Pats epizodas iš tiesų neatrodė labai žiauriai, tai galiu suprast priešišką stadione buvusių sirgalių reakciją. Bet keista buvo skaityt BBC saite tokias frazes kaip “pathetic refereeing”. Teisėjas Rosetti ne šiaip koks obuolys, o viens geriausių Europoj, buvo šalia veiksmo, kortą nedvejodamas parodė. Kiek pamenu, tai už “aukštus” patkatus visada raudona rodoma, t.y. tokius, kai žaidžiama atvira koja į varžovo koją kelio lygy ar panašiai. Jei būtų žemiau, aišku būtų geltona, o dabar tai net nėra apie ką šnekėt…

Londone tai sublizgėjo kijevietis Alijev :) Net 2 kartus. Iš pradžių po kažkokio kontakto griuvo kaip sunkiai sužeistas, vartės, gulėjo, kol kamuolį valdė Arsenalas, bet tik Dinamo perėmė kamuolį, o šis atsidūrė šalia minėto žaidėjo, Alijevas mikliai stryktelėjo ant kojų kaip kariuomenėj ;) O vėliau nusprendė patraukt į šoną teisėją, stovintį prieš kamuolį ir trukdantį atlikt baudos smūgį, tuo užsidirbdamas raudoną :D Epizodas ganėtinai komiškas toks :)) O tiesa, kas dėl įvarčio, tai akivaizdu, kad jo neturėjo būt, nes prieš atlikdamas tolimą rezultatyvų pasą iš baudos smūgio Fabregasas ne tik kad į riedantį kamuolį prasmūgiavo, bet berods dar ir pasispyrė pats sau. Gaila, teisėjas tada nugara stovėjo.

Tikiuos, šiandien geresnis vakaras bus, nors nepasakyčiau, kad kažkokios rungtynės iš anksto išsiskiria potencialia intriga ir galimu futbolo reginiu, gal nebent Sporting-Barca…

P.S. Šiandien jau rašoma, kad Rooney atsiprašė trenerio ir varžovų dėl daivinimo ;) Bent jau tiek.

P.P.S. Kai kur rašo, kad Fabregaso perdavimas buvo ne po baudos smūgio, o po ginčo kamuolio.

Rodyk draugams

link Paryžiaus

Parašė games | 2008-11-20 15:57
mes vis dar gyvi, nors ir labai neproduktyvūs futbolo atžvilgiu. tačiau naujienas sekam ir nuo jų nebėgam.

užbaigėm A lygą. tvarkingai, su vyr. LFF'o apsiverkimu, kad gyvenimas žiaurus ir nemielas. malonu, kad kolegų rašiniai, rašiniai2 sugeba sukelti tokį šaršalą, į kurį net oficialūs asmenys įsivelia.

kadangi buvau užsiminęs apie mano labai mėgstamos Drausmės komisijos judesius (čia ar čia), tai per darbų gausą neturėjau jokio noro pasisakyt, nes vistiek viskas ten aišku - per metus neįvyko jokių pokyčių, Drausmės komisija ir toliau gauna atlygį tik už tai, kad atsivertusi nuostatus ir rungtynių protokolus pritaikytų vienų ar dviejų rungtynių diskvalifikacijas. panagrinėti vaizdo įrašus yra per sudėtingas darbas, be to, ir laiko suėstų kur kas daugiau. o dabar turbūt kokia nors sekretorė padaro turo suvestinę pagal minėtus protokolus, o komisijos nariai autoritetingai pasirašo. bendrai, jau suabejojau: gal ji išvis negauna atlygio, jei neranda jokios motyvacijos ir tingi bent kartais apsimesti, kad dirba. žodžiu, kartotis nėra reikalo. kam įdomu plačiau - Dalius viską išsamiai surašė.

manęs iš esmės nekaso visokie bandymai patempti FBK su tvarkaraščių keitinėjimais, žaidėjų keliavimas per dukterines komandas ar net “buratino nr.1″ noras išbėgti į aikštelę A lygos rungtynėse, nes nesergu nei už vieną šalies klubą ir į staioną einu tik gerai praleisti laiką mėgstamo žaidimo apsuptyje, tačiau neįvertintoms įvairioms pavojingoms pražangoms ar nesportiniam elgesiui, kurio rungtynių teisėjas neužfiksuoja, esu labai alergiškas, nes iki šiol nepadaryti precendentai nešvariam žaidimui pasibaigti. “Ekranas”, mat, pretenzijų neturi…

tada paskaitau tokį vyr. LFF'o klausimą, kaip “ar pagalvojate, kad nuo jūsų plunksnos, TV reportažo ar blog‘o įrašo priklauso kokia nuotaika susirinks žiūrovai į stadioną?”. atsakymas “tikiuosi, kad jie į stadioną eis kaip ėję” kyla iškart. bet  aš savo vaikų pažiūrėti, kaip, nemokėdamas pralaimėti, budulis tyčia mindo varžovą ar net auklėja savo komandos draugus, tikrai nesivesčiau. aišku, galite čia mane deginti, sakydami, kad ir svetur tokie momentai pasitaiko. žinoma, kad pasitaiko, tačiau baudas už tai gauna visi bent kiek susiję, ir klubai, ir dalyviai, priklausomai nuo poelgių, be to, iškart seka atsiprašymų kupini pranešimai spaudai, interviu ir t.t. o pas mus tik bloguose Liutauras pavirkauja.

anyway, džiaugiuosi už “Ekraną”, tačiau, kita vertus, visgi norėjau, kad čempionu taptų FBK, nes net su visais “buratino nr.1″ cirkais, atleidinėjant trenerius ar pirmyn/atgal mėtomus futbolininkus, kol kas dar netikiu, kad “Ekranas” turi resursų normaliai sudalyvaut Čempionų lygos atrankoje. “normaliai” pagal mums įprastus standartus, t.y. ramiai praeiti pirmąjį etapą ir garbingai pakovoti antrame. deja, tokių stebuklų, kaip iš FBK šiemet, iš “Ekrano” tikrai nesitikiu. bus malonu, jei klysiu.

ir dar. kitą savaitę darbiniais reikalais šturmuosiu Paryžių, tad yra planas chuliganas UEFA taurės rungtynes patikrint, kur vietos PSG žais prieš “Real Racing” (Ispanija). tikiuosi, bilietų bus (oij kokie nepigūs, gyvatės!), o prancūzai nebus tokie neteisingi kaip baltarusiai ir neprieštaraus mano norui įsinešti fotiką. bet kuriuo atveju reportažėlį kažkokį pažadėt galiu.

Rodyk draugams

11-ojo Anglijos aukščiausios futbolo lygos turo prognozės

Parašė games | 2008-11-08 13:24
na ką… porą turų pramiegojau dėl švenčių ar nevykusiai suplanuotų turų savaitės viduryje. pertrauka, tikiuosi, buvo naudinga, nes pastaruoju metu net Lawro išstodavo su geresniais rezultatais.

11 turas

Arsenal - Man Utd 1:1. vienareikšmiškai pagrindinė turo dvikova. nepaisant “Arsenalą” ištikusios žaidimo duobės, tokiose rungtynėse visos komandos savęs atiduoda po 150%. pagrindinės “kanonierių” problemos yra puolime: nežais E. Adebayoras (trauma) ir R. Van Persie (raudona kortelė). dėl traumų “ant klaustuko” sėdi T. Walcottas ir W. Gallas. tačiau A. Wengeras visada sugebėdavo iš stalčiaus ištraukti naujų kozirių, tad jo komanda prieš stiprius varžovus visada žaidžia su visiškai kitokia motyvacija. “raudonieji velniai” šiuo metu gyvena neblogai, jei neskaitysim sero Alekso eksperimentų Glazge, kai pailsėti leista W. Rooney, patapytas D. Berbatovas . komanda rodo neblogą atakuojantį futbolą, muša nuolat. abejonių kelia tik gynybos linija, per keletą dvikovų praleidusi tokių įvarčių, kokių gauti paprastai “Man Utd” sau neleidžia. “Arsenalas” pralaimėti, norėdamas toliau kovoti dėl titulo, nebegali. savaime suprantama, abi komandos norės laimėti, tačiau neliūdės ir dėl lygiųjų.

Wigan -  Stoke 2:0. “Stoke City” pergalė prieš “Arsenalą” buvo nemažas netikėtumas, bet labai stebinti neturėtų - ši komanda namie žaidžia labai puikiai, tačiau išvykų forma, kur laimėtas vos vienas taškas, jau yra kitas klausimas. atvirkštinė situacija “Wigano” stovykloje. savo aikštėje žiūrovus pergalėmis ši komanda džiugina labai retai. beje, turėdama du puolėjus, kuriuos savo sudėtyje turėti norėtų dauguma komandų, nedžiugina ir įvarčiais. visgi, šiandieninę dvikovą tarp komandų, kurių viena sunkiai muša namie (”Wiganas”), o kita - išvykose (”Stoke”), turėtų laimėti šeimininkai. aišku, jei neleis įsimėtyti R. Delapui.

Hull v Bolton 2:0. kol kas visi mano bandymai atspėti “Hullo” pasirodymą kai prognozuodavau jiems paslydimą, buvo nesėkmingi. šikart tokios klaidos jau nedarau, juolab, kad po sunkios atkarpos, kur šiems teko patirti pralaimėjimus prieš “didžiojo ketverto” komandas, ekipai atėjo laikas vėl grįžti į pergalių kelią. “Boltonas” tokiai progai yra labai neblogas varžovas. “Boltono” didžiulis nuostolis - kapitono K. Nolano netektis dėl kortelių. labai daug priklausys nuo J. Jaaskelaineno, jei sekasi šiam vartininkui, “Boltonas” taip pat gali kažko tikėtis, nes klubo puolėjai neįtikina, galintys įmušti daugiau, nei praleidžia gynėjai.

Sunderland - Portsmouth 1:2. du pralaimėjimai per tris dienas rodo, kad “Keano armijos” gretose kažkas negero.  pernelyg didelis atsipalaidavimas po pergalės derbyje prieš “Newcastle”? tuo tarpu po H. Redknappo perėjimo į “Spursus” neatsigauna ir “Portsmouthas”, senokai beragavęs pergalės skonio. tačiau laimėti prieš žemesnes vietas turnyrinėje lentelėje užimančias komandas, norint kitąmet kovoti Europos taurėse, privaloma. tą T. Adamsas žino, todėl privalo motyvuoti savo žaidėjus tik teigiamam rezultatui. lygiųjų tokiu neskaityčiau.

West Ham - Everton 2:1. Londono klubas, bent jau žaidimo prasme, lipa iš duobės. verkiant reikia tvarkyti gynybines linijas. būtent nuo jų darbo priklausys galutinis rungtynių rezultatas, tad”hameriams” puiki žinia - S. Parkerio sugįžimas po traumos, padėsiantis sucementuoti gynėjų ir saugų liniją. tuo tarpu “Evertonas”, panašu, pasiskolino dalį fortūnos įmušti paskutinėmis minutėmis iš “Liverpoolio”. tačiau nuolat sektis negali, ypač prieš komandą, kuri namie žaidžia neblogą futbolą, juolab, kad dėl kortelių rungtynes praleis vienas iš pergalių herojų M. Felaini.

Liverpool - West Brom 3:0. vienintelis klausimas, ar F. Torresas žais nuo rungtynių pradžios. bet jei “Liverpoolis” vėl išsigelbės per pridėtą laiką su teisėjo pagalba, tada tai bus paskutinis mano prognozių įrašas šiame bloge.

Blackburn - Chelsea 0:3. tokio prasto žaidimo gynyboje kaip rungtynėse prieš “Romą” mėlynieji šiame sezone dar nedemonstravo. dviejų paeiliui panašių pasirodymų laukti neverta, tad “Roverių” laukia sunkios rungtynės. svarbi aikštelės šeimininkų užduotis bus uždaryti erdves savo vartų pusėje - už kiekvieną klaidą jie gali būti nubausti labai greitai ir skaudžiai. čia liūdininkais pabūtų “M’Boro”, “Portsmouthas” ar “Sunderlandas”. juolab, kad puolimas šiuo metu išretintas traumų ir raudonų kortelių.

Aston Villa - Middlesbrough 2:1. “M’Boro” forma man labai patinka. G. Southgate’o metodai veikia, komanda duotuoju momentu pamažu, bet stabiliai renka taškus ten, kur juos reikia rinkti. “Villa”, savo ruožtu, šiame sezone yra labai “darbinė” komanda, visus rezultatus išvargsta tiesiogine ta žodžio prasme, tačiau namie komanda žaidžia užtinkrintai, neleisdama suabejoti savo pajėgumu. tad jei labai nenuvargino savaitės vidurio kelionė į Prahą, rezultatas bus pasiektas ir šįkart.

Man City - Tottenham 2:1. dar viena labai įdomi dvikova, kur iš pelenų kylantis Londono klubas kausis prieš bene labiausiai nenuspėjamą lygos komandą. “Spursai” dabar yra “on fire”: komanda laimi, komanda kovoja, komanda rodo stebuklus. tačiau “miestiečiai” savo stadione taip pat gali beveik viską - tiek triuškinti (”Portsmouthą”), tiek pralaimėti laimėtas rungtynes (”Liverpooliui”). puolimo sugebėjimų iš šeimininkų atimti negali niekas. jei gynyba varžovams nepadės, “Tottenhamo” pasakiška serija pasibaigs.

Fulham - Newcastle 2:1. “Fulhamas” nuo seno garsėja kaip namų komanda, tad dabartinė statistika, sakanti, kad “šarkos” išvykose vis dar stringa, yra palanki aikštelės šeimininkams. aišku, J. Kinnearis jau pradėjo vesti komandą ta linkme, kuria toks klubas kaip “Newcastle” turėtų eiti, tačiau nueita dar ne tiek toli, kad  būtų galima tikėtis pirmosios pergalės svetur. kodėl ne lygiosios? nes, kaip sako londoniečių strategas R. Hodgsonas, “Fulhamo” žaidimas rezultatuose neatsispindi. manau, laikas šįkart jį atsipindėti.

Rodyk draugams

jeigu būčiau Andriumi Rimiškiu…

Parašė games | 2008-11-07 18:13
vienas tūlas anglijos pilietis, tipo “Babyshambles” muzikantas, bet pastaruoju metu garsėjantis visa kuo kitu (narkotikais, alkoholiu), tik ne savo muzika, Pete Doherty vakar koncertėlio viename iš Londono pub'ų, pareiškė, kad kitą savaitę jo mylimi QPR (”Queens Park Rangers”) futbolinkai “suvarys” “Manchester United” Carling Cup'e. minia džiaugsmingai suūžė, parodydama, kad nėra abejinga šiems žodžiams.

pabažiau įsivaizduoti lietuviškąjį šios istorijos variantą: kokis tais Južintų princas koncerto metu pareiškia, kad LFF taurėje jo mėgstama kokia nors Pakruojo “Kruoja” eliminuos “Ekraną”. skamba panašiai, ar ne? įdomų, ar bent 50% susirinkusios auditorijos “Kruojos” pavadinimą išgirstų ne pirmą kartą gyvenime.

dar. minėtasis P. Doherty 2005 m. parašė dainą QPR klubui, tačiau išleisti pažadėjo tik tada, jei komanda laimės FA cup'ą. kažin, kada kuris nors iš baisią meilę futbolui deklaruojančių mūsų selebričių, tokių kaip Biplan ar Žas'inas Choras, sukurs ką nors futbolui už dyką o ne prašomi federacijos? respectas Marijonui - jis futbolui bent po vieną eilutę keliose dainose įpiešė…

Rodyk draugams

Šiauliai - Atlantas | 081102 (foto)

Parašė games | 2008-11-05 16:01
po labai ilgos pertraukos apsilankiau Šiaulių miesto centriniame stadione, kur vietos komanda priėmė “Atlantą”. kadangi turėjau darbinių reikalų, į stadioną atvykau gerokai pavėlavęs, maždaug 58-ą minutę, klaipėdiečiams pirmaujant 2:0. kaip paaiškėjo vėliau, atvykau labai laiku, kadangi ši neįtikėtina dvikova baigėsi ledo rituliui tinkamu rezultatu 4:4. oras pasitaikė geras. tiksliau geras tiek,  kad kartais net saulė pasirodydavo. šaltį, kuris kando pakankamai rimtai, žiūrovai vaikė naikindami stipriuosius gėrimus. kaip juos įsinešė, reikėtų paklausti stadiono apsauginių, nes bent jau prie manęs įeinant vienas jų iškart prišoko ir,  ko paprastai nebūna, nepaisydamas žurnalisto pažymėjimo, puolė čiupinėti kišenes.

šių varžybų vinimi tapo vietinė jaunimo “brigada”, nukosėjusi kamuolį, kurį po finalinio rungtynių švilpuko į tribūną nuspyrė “Atlanto” vyr.
mušeika V. Lekevičius.

apie pačias rungtynes nerašysiu, kas dar nematėte/neskaitėte - pasiskolintasis reportažas iš “Šiaulių” tinklapio:

labiausiai tądien gaila buvo futbolo vejos, kuri dėl rudeniškų orų buvo labai ištrypta.

pasisekė tiems, kas turės butus šiame naujame name. tiesa, ne visiems - kai kam teko ir šiek fantastinio vaizdo į tablo nugarą. kitąmet, žaidžiant rinktinei, jie bus aukso vertės.

“Atlanto” ultros (”Vakarų frontas”) rungtynėms buvo pasiruošę.

po įvarčių barstė konfeti, arba demonstavo įvairius banerius.

vietiniams fanams kaip visada dirigavo “fanas nr. 1 ” - Valenčius (stovi viduryje, nugara į aikštę).

po šio realizuoto 11 m. baudinio atrodė, kad pergale džiaugsis “Šiauliai”, tačiau pergalės dainos po minutės baigėsi.

senokai bebuvau “Vėtros” stadione, tai dabar neatsimenu, ar po įvarčių vilniečių naujoji tablo nupiešdavo tokius piešinius.

po rungtynių atsiminiau, kad reikia įamžinti kaip atrodo, pagrindinė tribūna.

tribūna atrodo tikrai tvarkingai, ko negalima pasakyti apie pagrindinę tvorą, apraizgytą spygliuota viela, apkaltą lentomis ir paremtą šaligatvio plytelėmis.

tiek trumpai vaizdo iš Šiaulių. tuo tarpu šiandien gali išsispręsti A lygos čempiono klausimas. “Ekranui” iš esmės užtenka lygiųjų. šios dvikovos liudininkais galite tapti ir jūs, jei gyvenate Panevėžyje arba turite teisingą kabelinę tv, rodančią “Sport1” arba “Lryto TV“. pastarosios dėka ir Šiauliai pamatys šią dvikovą, nes, žinant “Splius” požiūrį į kabelinės televizijos klientus, sunku nesikeikti.

Rodyk draugams