BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiandien buvo svarstomi futbolo taisyklių pakeitimai

Parašė games | 2009-02-28 23:22

Yra tokia organizacija International Football Association Board (IFAB), kuri atsakinga už futbolo taisyklių keitimą. Šią organizaciją, vadinkim ją valdyba, sudaro po 1 atstovą iš keturių Jungtinės Karalystės (UK) futbolo federacijų (Anglija, Škotija, Velsas, Šiaurės Airija) bei 1 FIFA atstovas, tačiau jis turi tiek pat balsų, kiek likę 4 kartu sudėjus, t.y. keturis. Sprendimų priėmimui reikia 6 balsų, t.y. FIFA plius 2 federacijos.

Istoriškai taip susiklostė, kad būtent tokios sudėties valdyba jau beveik 100 metų nustato, pagal kokias taisykles turi būti žaidžiamas futbolas, keitėsi tik balsų proporcijos. Kadangi futbolo funkcionieriai yra labai konservatyvūs, ir futbolo taisyklės keičiamos labai nenoriai, mane visad domino, kokie pakeitimai yra svarstomi ir kokie apskritai būna taisyklių keitimo pasiūlymai futbolo bendruomenėje.

Pastaraisiais metais tų pakeitimų nebuvo labai daug, o jei buvo, tai neesminių. Galima paminėti, kad 2005 m. buvo nuspręsta, jog nustatant nuošalės faktą reikia atsižvelgti ne tik į žaidėjų liemens poziciją, bet ir galvos bei kojų, o taisyklėje, kad bet koks “patkatas” iš užpakalio, keliantis grėsmę oponento sveikatai, turi būti baudžiamas raudona kortele, buvo ištrinti žodžiai “iš užpakalio”. Dar metais anksčiau, 2004 m., buvo leista oficialius mačus žaisti ant dirbtinės dangos, panaikinta “auksinio įvarčio” taisyklė, taipogi buvo priimtas vienas kontraversiškas sprendimas - marškinėlių nusivilikimas po įvarčio paskelbtas už taisyklių ribų. Tais pačiais 2004-aisiais į rungtynes buvo įsileista technika - bendravimui tarp mačo teisėjų leista naudoti radijo ryšį. Dabar gi tiek Eurotaurėse, tiek stipriausių lygų rungtynėse nebesistebime matydami teisėjus, lakstančius su mikrofonais. Turiu vilties, kad galbūt kada nors ir vaizdo technika ateis… :)

Žodžiu tos valdybos, IFAB, posėdžiai, kuriuose aptariami taisyklių pakeitimai, vyksta kartą per metus, vasario arba kovo mėnesį. Šiais metais posėdis vyko būtent šiandien, vasario 28-tą. Svarstyti keli įdomūs taisyklių pakeitimai:

1) pratęsimo metu leisti papildomą 4-tą keitimą - pasiūlymui nepritarta, bet perduota svarstyti FIFA komitetams;
2) pailginti rungtynių pertraukos maksimalią trukmę nuo 15 iki 20 minučių (motyvas toks gan juokingas - kai kuriuose stadionuose rūbinės labai toli, dėl ko didžiąją pertraukos dalį užima vaikščiojimas nuo aikštės iki rūbinės ir atgal :) ) - pasiūlymą FIFA atsiėmė, paprieštaravus visoms federacijoms;
3) nustatyti (užtvirtinti), kad žaidėjas, palikęs aikštę be teisėjo leidimo, sprendžiant nuošalės klausimą laikomas esantis ant galinės/šoninės linijos (prisimenant po olandų įvarčio italams per Euro2008 kilusį nepasitenkinimą teisėju, nors jo sprendimas buvo teisingas, nuspręsta aiškiai išdėstyti kas yra kas) - patvirtinta.

Be taisyklių pakeitimų buvo aptarti dar keletas klausimų, iš kurių paminėtini:

1) papildomų teisėjo asistentų, kurie stovėtų ties galine linija ir ne tik žiūrėtų, ar buvo įvartis, ar ne, bet ir stebėtų visą veiksmą baudos aikštelėj, patartų aikštės teisėjui dėl pražangų, “nardymų” ir pan., įteisinimas, kaip alternatyvos vaizdo pakartojimams (pernai per U19 Europos čempionatą jau vyko eksperimentas) - nutarta toliau tęsti eksperimentus, bet jau profesionaliose lygose, o galutinį sprendimą priimti 2011 m.; UEFA prezidentas M.Platini užtikrintas, kad sprendimas bus teigiamas;
2) “nubaustųjų suoliuko” įvedimas - žaidėjas, gavęs geltoną kortelę, turėtų tam tikram laikui palikti aikštę - nepritarta;
3) “goal-line” technologija, nustatanti, ar kamuolys kirto vartų liniją - valdyba sutiko, kad būtų parengta nauja ataskaita apie tokios technologijos tobulinimą, bei toliau svarstyti jos įvedimą ateityje.

Dabar lauksiu žinių apie naujus eksperimentus su papildomais teisėjo asistentais ir būtinai pasidalinsiu šiame bloge :)

Rodyk draugams

Traumų aukos

Parašė games | 2009-02-23 14:36

Šiandien paaiškėjo, kad vieno mėgiamiausių Premiershipo žaidėjų Mikaelio Artetos šiam sezone aikštėj nebematysiu, labai gaila… :( Vakarykščių rungtynių prieš Newcastle pačioj pradžioj Arteta nesėkmingai pastatė koją ir nusitraukė kelio raiščius, tuo baigdamas savo sezoną. Bene esminė priežastis, kodėl Evertono žaidimą malonu žiūrėt ir kodėl komanda užima 6-tą vietą Anglijoj, buvo gera Artetos forma, todėl Evertonui jo trauma bus ypač skausminga. Manau, šis ispanas netgi svarbesnis savo komandai nei jo tautietis Fabregas Arsenalui, o visi matom, kaip kanonieriai stringa be savo atakų organizatoriaus. Beje, Cescas žada grįžt į aikštę balandžio pradžioj.

O dar kalbant apie traumas, tai šiuo metu serui Aleksui Fergusonui turbūt ne “kramtoškė” galvoj, nes rytdienos Čempionų lygos rungtynėms Milane prieš Interą telikęs 1 centro gynėjas - Rio Ferdinandas. Tiesa, sveikas yra ir Vidičius, tačiau jam paskirta 1 rungtynių diskvalifikacija dėl kvailos priežasties - raudonos kortelės, gautos Pasaulio klubų čempionato finale… Kol kas seras Aleksas turi vilties, kad galės žaisti O'Shea, kurį kankina kulno trauma, bet jeigu ne, tai liks tik 2 pasirinkimai - 20-metis James Chester, iki šiol žaidęs pagrindinėj komandoj tik kartą (Lygos taurėj, po keitimo) arba vienas iš kitų pozicijų žaidėjų. Pastaruoju atveju visiškai neįsivaizduoju, kuris futbolininkas tai galėtų būt…

Pabaigai pažiūrėkit pora vaizdelių iš serijos “don't do this at home”. Šįkart Nolano iš Newcastle ir Anichebe iš Evertono susidūrimas pasibaigė sąlyginai laimingai, t.y. be rimtesnių traumų - Anichebe po to gyrės turįs stiprius kaulus ir kad bet kuris kitas žaidėjas jo vietoj dabar sėdėtų su gipsu :)

Rodyk draugams

Eurotaurės grįžta

Parašė games | 2009-02-18 12:55

Nors Čempionų lygos kovos atgimsta tik kitą savaitę, UEFA taurės playoffai prasideda jau šiandien. Šįvakar vyks 11 iš 16 mačų, likusieji rytoj.

Birmingeme su Aston Villa žais CSKA, bet be Šembero (kortelės), o Sampdoria savo aikštėj susikaus su Charkovo Metalistu (bent jau savaitgalį lygoj Stankė žaidė, bet įtariu pataupys).

Kaip bene įdomiausią iš kitų susitikimų paminėčiau Werder Bremen - AC Milan. Paminėčiau ir daugiau, bet sunku pasakyt, ko tikėtis iš rusų bei ukrainiečių, kuriem sezonas dar tik prasideda…

Na o jei šiandien vakare neturėsit galimybės pamatyt UEFA taurės, tai galėsit bent jau įsijungt Sport1 ir pažiūrėt, ar pavyks ManUtd paimt lygoj 14-tą clean sheetą iš eilės :)

Rodyk draugams

Savaitgalio nuotrupos

Parašė games | 2009-02-17 15:28

Arsenal - Cardiff City 4:0. Labai krito į akis Nicklaso Bendtnerio žaidimas. Senokai neteko matyti tokio savanaudžio aukščiausiame lygyje - jau ant tiek nenorėjo su kamuoliu skirtis… Net nusileidęs iki vidurio linijos ir gavęs pasą, trindavo tą kamuolį, kol tuo tarpu komandos draugai laukdavo perdavimo. O prie varžovų vartų irgi savaip blizgėjo - kaip minimum dviejose situacijose zaparolino 200%-ines progas ;) O jau prieš pat pabaigą Bendtneriui labai pasisekė, kai atsipirko tik geltona kortele už tokį “patkatą”, koks paprastai vertinamas nekitaip kaip raudona.

Bet aišku vakardienos vienareikšmiškas hailaitas buvo Eduardo sugrįžimas į didijį futbolą po beveik metų, praleistų besigydant rimtą traumą. Du kroato įvarčiai tą sugrįžimą padarė tik dar emocingesnį. Tikrai nuoširdžiai džiaugiuosi už Eduardo.

Inter - Milan 2:1. Antras pagal svarbumą pastarųjų dienų įvykis - Milano derbis. Deja, jis šiek tiek nuvylė blankoku komandų žaidimu. Mano nuomone, Interas pelnytai nugalėjo, nes aštriau atakavo ir sukūrė daugiau progų, realiai dar bent dviem įvarčiais daugiau turėjo įmušt. O gaila, nes intriga Italijoj mažėja panašiai kaip ir Ispanijoj…

Dar va teko matyt naujųjų Bundeslygos lyderių Berlyno Herthos pergalės prieš Bayern fragmentus, tai kažkaip labiau patiko nei Milano derbis. Reiks matyt dažniau vokiečių pasižiūrėt :)

Rodyk draugams

rubrika “Andrius klausia”

Parašė games | 2009-02-11 09:28

Dalius įmetė pas save, manau nesupyks, kad pasiskolinu, nes negaliu čia neįpostint ir nepritart, kad Andrius valdo. Skaitau, tik taip turi atrodyt tikroji futbolas.lt laida ar bent jau kiekvienoje iš jų privalo atsirasti tokia rubrika. konkrečiai tapčiau laidos fanu, nes kol kas, praėjusią vasarą, ji būdavo visiška nuobodybė, su keliomis nedidelėmis išimtimis.

video © Egidijus Anglickis

Rodyk draugams

Prancūzijoje - per kojas!

Parašė games | 2009-02-10 00:35

Anglija, Ispanija, iš bėdos Italija - štai ir visas klubinis futbolas, kuriam verta aukoti brangias valandas
savaitgaliais. Prisipažinsiu, dar prieš metus kitus prijaučiau šiai populiariai skeptiškai nuomonei,
su dviem išlygom (Rusija ir Lietuva).


Dabar minėto kategoriškumo neliko nė pėdsako. Pavadinti vokiečius romantikais, regis, yra tas pats, kas
apkaltinti nepyktybinį tapyrą plėšruniškais instinktais. Tačiau futbolo realijos liudija būtent apie tai - nori matyti
daug gražių atakų ir įvarčių, junk Bundeslygos pirmenybes. Vokiečiai lipa ant gerklės savo pačių dainoms
apie drausmę, tvarką ir “nežaisk pats, neleisk kitam”. Ypač tas “Hoffenheimas”. Fainulkos, nu!


Prancūzijos lyga skirta visai kitam skoniui. Keista, bet dauguma komandų rungtyniauja taktiškai brandžiai, drausmingai.
Kodėl keista? Nes, ko gero, pusė “League 1″ žaidėjų - juodaodžiai, apie kurių lengvabūdiškumą legendos skraido.
O šie ginasi it iš vadovėlio apie futbolo taktikas ir strategijas. O dar kapoja per kojas. Vakar žiūrėjau
top-mačą tarp “Marseille” ir “Bordeaux” (top - turnyro lentelės ir klubų vardų prasme). OMG, su kokiu
pasigardžiavimu spardė vieni kitų kojas futbolininkai! Pagal oficialią statistiką abi komandos prasižengė 43 kartus.
Skaičius apmąstymams - per Premiershipo dvikovą tarp “Tottenham Hotspur” ir “Arsenal” pražangų buvo 29. Nors Šiaurės
Londono derbis toli gražu nepriminė Marnizono Baleto, ir sava raudonoji kortelė ten buvo.


“Bordeaux”, beje, truputį gaila, 2 neįmušti antram kėliny “1 vs 1″ reiškė, jog Yoanno Gourcuffo ir Marouane’o Chamakho
kaulai traškėjo bergždžiai. Džiugina kitkas - Prancūzijoje šiemet nusimato rimta kova dėl sosto. Liono “Olympique” - amžinas
21-o amžiaus (kalamburčikas) čempionas. Regis, šiai tezei iškilo grėsmė. Lioniečiai stebuklų nedemonstruoja ir nors vis
dar laikosi pirmi, tačiau žaisdami lygiosiomis ir pralaiminėdami gruodį leido save prisivyti visam pulkui komandų. Nuo
7-ą vietą užimančio “Rennes” juos skiria tik 8 taškai. Linksma. Juolab, kad čempioniško žaidimo Lionas nedemonstruoja, ir daugiau nei 1 įv./rung. muša tik per dideles šventes.


Žodžiu, rinktis yra iš ko, žiūrėkime futbolą!
Tiesa, jeigu jungsite prancūzus, atkreipkite dėmesį į “Lille”. Simpatiškai varo.

Rodyk draugams