BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trys pešasi, ketvirtas laimi…

Parašė obuolinis | 2009-05-28 17:48

Mūsų blogas gal ir leisgyvis (bet kokiu atveju numirt jam neleisim), bet futbolas tikrai ne - futbolo sezonas vakar Romos Olimpiniame stadione pasiekė savo kulminaciją. Kaip viskas atrodė Manchester United fano akimis, skaitykite toliau.

Buvo daug išankstinių kalbų apie svajonių finalą, būsimą superreginį, dviejų atakuojančių komandų futbolo spektaklį ir pan. Bet man tai atrodė daugiau norai negu reali galimybė, nes laukiau iš United daugiau uždaro žaidimo su staigiomis kontratakomis. Dar praeitą savaitę anglų tabloidai (The Sun) skelbėsi žiną United starto sudėtį finalui - būtent tokią, kokią ir pamatėm. Taip, tokia sudėtis puikiai suveikė prieš Arsenalą atsakomosiose rungtynėse, tačiau ne vakar. Ir gan akivaizdu kodėl - dėl ankstyvo įvarčio, apsprendusio visą tolesnę rungtynių eigą. Kitaip sakant ne gudri sero Alekso taktika, o tie 2 greiti įvarčiai sulaužė Arsenalą psichologiškai, dėl ko MU galėjo visaip kaip smagintis atakuodami ir kontratakuodami.

O vakar panašiai nutiko patiems raudoniesiems baltiesiems. Prasidėjo viskas visai gražiai - United pasitinka varžovus iš toli, spaudžia, Barca atrodo pasimetus, kamuolį į užribį išmušinėja, net vidurio nepraeina… Tačiau prarandamas kamuolys vidury, staigi Barcos ataka, Eto vienu judesiu padaro geriausią United sezono žaidėją kaip obuolį ir duria į artimą kampą pro v.d. Saro ranką - 0:1… Žiūrint atgal, galima pasakyt, kad nuo to momento rungtynės buvo nulemtos, nes mėlynai granatiniams kaip mat užkilo pasitikėjimo levelis, o MU atrodė lyg pasmerkti, kažko bijantys, sugniuždyti. Iki pat pertraukos Anglijos čempionai taip ir nebeatsigavo, o Barca netrukdomi, kaip treniruotėj, ir per daug nepersistengdami rideno pasą, neleisdami varžovams valdyti kamuolio ir bent pabandyti kažką sukurti.

Ne kartą esu matęs, kaip United žaidimas gali pasikeisti po pertraukos po Fergusono „halftime talk“, tai vilčių dar galutinai praradęs nebuvau. Tačiau ir antram kėliny iš esmės niekas nepasikeitė - daugiausia žaidė tik viena komanda. Ir ji tikrai nebuvo iš Mančesterio. United sunkiai sekėsi gaudyti vikrius varžovų saugus, o perėmus kamuolį niekaip nepavykdavo už jo užsikabint, jis greit būdavo prarandamas dėl netaiklių pasų. Bandymai atakuoti dažniausiai apsiribodavo tolimais įstrižais perdavimais, kurie prie nieko neatvesdavo. Kažkodėl visai nebuvo bandoma išnaudoti susilpnėjusių Barcos krašto gynybų, o MU didžiausią grėsmę paprastai juk ir kelia atakuodama kraštais… Įprastas MU žaidimas - staigios kontratakos perėmus kamuolį - vakar kažkur buvo dingęs, tad net Puyolis, žaisdamas krašte galėjo ramiai pasijunginėti į puolimą.

Puolimas puolimu, bet paprastai užtikrinta United gynyba irgi paliko daug klaustukų. Pastarasis Premierlygos nugalėtojo titulas stovi visų pirma ant geros gynybos, skirtingai nei pernai. Nepamenu daugiau rungtynių, kad abu centro gynėjai būtų „pasidarę“ po įvartį. Ką ten po įvartį - apskritai šį sezoną jie klydo labai mažai, o čia…

Šiam sezone įstrigo dar 2 United rungtynės, kai komanda atrodė panašiai bejėgiškai - 1:4 pralaimėjimas namie prieš Liverpulį bei 2:2 su Porto. Jei pirmosios buvo tik vienos iš 38, o antrose sekėsi, tai šįkart jau neatsirado jokių argumentų už ManUtd.

Teisybės dėlei reiktų pasakyt, jog United Europoje šiam sezone jokių stebuklų nerodė, skambių pergalių nepasiekė. Grupėje net 4 lygiosios, paskui neužtikrintai praeitas Interas, tas pats su Porto. Tik pusfinalyje pademonstruotas patrauklus akiai futbolas prieš traumų išretintą Arsenalą. Tuo tarpu Barcos fanai turėjo daug daugiau progų mėgautis savo numylėtinių žaidimu Europoje, tad pasakydamas, jog Barcelona verta čempiono vardo, nebūsiu labai originalus :) Tą jie ir finale įrodė, o po rungtynių pagarbą nugalėtojams žiniasklaidoje atidavė ir MU žaidėjai (Ronaldo, Rooney, Giggs), ir Fergusonas, pažarstęs komplimentų tiek žaidėjams, tiek Guardiolai. Beje, Roonis jau išrinko ir geriausią pasaulio žaidėją - Iniesta :)

Vienam forume dar prieš atsakomąsias pusfinalio rungtynes Chelsea-Barcelona sakiau, jog norėčiau finale Barcos, nes ją nugalėjus bus galima iš tiesų didžiuotis savo komanda, o pralošus tikrai nebus gėda. Gėda ir nebuvo, bent jau dėl pralaimėjimo. Tuo tarpu mylimos komandos žaidimas finale neleido išeiti iš mūšio iškėlus galvą… Bet kita vertus gal geriau pralaimėti taip negu kaip Chelsea?…

Taigi nepaisant anglų dominavimo Čempionų lygoje trečius metus iš eilės, antrą kartą per tuos tris sezonus anglų klubai lieka be nieko. Kitaip sakant, kur trys pešasi - ketvirtas laimi :) Be to, taip ir liko neapgintas ČL nugalėtojo vardas, nors be United per žingsnį nuo to buvo Milan (’95), Ajax (’96) ir Juventus (’97). Ar tai pavyks Barcai? Labai gali būt, bet pamatysim tik kitąmet.

MU kito sezono perspektyvos, be abejonės, priklausys nuo to, ar liks Mančesteryje Cristiano Ronaldo arba ar pavyks jį pakeisti Franku Ribery. Kartais pagalvoju, kad prancūzas gal netgi išeitų neprastesnis variantas už Ronaldo, nes turi didelį privalumą prieš portugalą - kiekvienam epizode kovoja iki galo.

Esu išreiškęs nuomonę, kad Ronaldo tikrai nebeliks, tačiau į sezono pabaigą jis vėl pradėjo mėgautis įvarčiais, pergalėmis, nebepasakytum, kad yra abejingas tam, kaip komandai sekasi. Neseniai interviu jis netgi pasakė, kad galvoja apie kitą sezoną Mančesteryje: „I’m sure Perez would create an incredible team at Madrid but, at the moment, I’m at United and I don’t care about what happens there. I only care about what will happen next season at Manchester United.“ Tačiau po finalo žurnalistų klausinėjamas apie savo ateitį pradėjo svaigti apie rinktinę ir apie poilsį… Matyt, net jis pats dar nėra apsisprendęs. O pabaigai siūlau pažiūrėti linksmą filmuką, kaip Ronaldo ima interviu iš savęs paties :)

Rodyk draugams

Ir vėl anglai…

Parašė games | 2009-04-17 12:00

Kai kurių džiaugsmui, kai kurių giliam liūdesiui Čempionų lygos pusfinaliuose vėl 3 anglų klubai. Kaip ir pernai. Kaip ir užpernai. Anglų komandos ne tik išmoko žaisti prieš kontinentinį futbolo stilių, bet ir pastaruoju metu lenkia kitų šalių atstovus pagal turimus finansinius resursus. Kad pinigai turi didelę reikšmę kovojant dėl trofėjų, puikiai parodo ir krizė Italijos futbole - šios šalies atstovų pusfinaliuose nėra antrus metus iš eilės, nors dar 2006 m. AC Milan laimėjo Čempionų lygą… Užtai puikiai tarp anglų jaučiasi Ispanijos grandas Barcelona, kuriam vieninteliam pavyko antrus metus iš eilės įsiterpti į britų trijulę. Apskritai, neskaitant Barcelonos, paskutinis ČL pusfinalyje žaidęs ispanų klubas buvo Villareal prieš 3 metus. Apie Madrido Realą net nėra ką kalbėt - jie penktus metus iš eilės neperžengia aštuntfinalio barjero…

Taigi lėšos iš tv transliacijų pardavimo bei turtingi savininkai pastaraisiais metais leidžia Anglijos klubams dominuoti Europoje. Tiesa, tik Čempionų lygoje. Taip yra turbūt todėl, kad tik didieji klubai gali sau leisti turėti daugiau lygiaverčių žaidėjų ir taip nepavargti kovojant keliais frontais. O tokios komandos kaip Aston Villa, Everton yra priklausomos nuo kelių lyderių, be kurių žaidimas sugriūtų, todėl treneriai priversti laikyti savo lyderius aikštėj, jei nori siekti gerų rezultatų. Aišku, kovojant keliais frontais ir neturint lygiavertės pamainos, žaidėjai pavargsta. Tad atėjus pavasariui ir prasidėjus lemiamoms kovoms tiek Premierlygoje, tiek Europoje, treneriai turi sudėlioti prioritetus, ir jeigu komanda dar kovoja dėl vietos, garantuojančios Eurotaures ir kitam sezone, tai paprastai būna pasirenkama lyga. Gaunasi toks paradoksas - vienam sezone metamos visos pajėgos vietai Eurotaurėse iškovot, o kitam sezone tos pačios Eurotaurės aukojamos dėl lygos, kad būtų vėl iškovota vieta Europoj…

Baigdamas šiek tiek paspėliosiu. Prieš traukiant ČL 1/4 burtus, favoritais buvo laikomi ManUtd ir Barca. Dabar kaži ar kas priskiria United prie favoritų, tad lieka tik Barca :) Bet čia irgi yra klaustukas, nes pastaruosius 2 sezonus kaip tik nuo anglų katalonai ir krisdavo. Įdomu, kad nė vienas iš pusfinalininkų neturi ramaus gyvenimo savo lygoje, tad čia niekas neturės pranašumo. Maža to, visi 3 anglų atstovai dar dalyvauja ir FA taurėje. Žodžiu ČL pusfinaliai turėtų būt intriguojantys ir nenuspėjami. Tačiau dėl išlindusių Chelsea gynybos problemų teikčiau pranašumą Barcai, o Arsenalo kylanti forma ir Fabregaso sėkmingas sugrįžimas (su sąlyga, jog spės pasveikt starto gynėjai) gali suteikti šiems lemiamą persvarą prieš ManUtd.

Rodyk draugams

Savaitgalio nuotrupos

Parašė games | 2009-02-17 15:28

Arsenal - Cardiff City 4:0. Labai krito į akis Nicklaso Bendtnerio žaidimas. Senokai neteko matyti tokio savanaudžio aukščiausiame lygyje - jau ant tiek nenorėjo su kamuoliu skirtis… Net nusileidęs iki vidurio linijos ir gavęs pasą, trindavo tą kamuolį, kol tuo tarpu komandos draugai laukdavo perdavimo. O prie varžovų vartų irgi savaip blizgėjo - kaip minimum dviejose situacijose zaparolino 200%-ines progas ;) O jau prieš pat pabaigą Bendtneriui labai pasisekė, kai atsipirko tik geltona kortele už tokį “patkatą”, koks paprastai vertinamas nekitaip kaip raudona.

Bet aišku vakardienos vienareikšmiškas hailaitas buvo Eduardo sugrįžimas į didijį futbolą po beveik metų, praleistų besigydant rimtą traumą. Du kroato įvarčiai tą sugrįžimą padarė tik dar emocingesnį. Tikrai nuoširdžiai džiaugiuosi už Eduardo.

Inter - Milan 2:1. Antras pagal svarbumą pastarųjų dienų įvykis - Milano derbis. Deja, jis šiek tiek nuvylė blankoku komandų žaidimu. Mano nuomone, Interas pelnytai nugalėjo, nes aštriau atakavo ir sukūrė daugiau progų, realiai dar bent dviem įvarčiais daugiau turėjo įmušt. O gaila, nes intriga Italijoj mažėja panašiai kaip ir Ispanijoj…

Dar va teko matyt naujųjų Bundeslygos lyderių Berlyno Herthos pergalės prieš Bayern fragmentus, tai kažkaip labiau patiko nei Milano derbis. Reiks matyt dažniau vokiečių pasižiūrėt :)

Rodyk draugams

Goal.com Man of the Match - Marius Stankevičius

Parašė games | 2009-01-27 14:42

Sekmadienį vakarop žiūrėjau, kas įdomesnio vakare nusimato, neskaitant Real-Deportivo, kurį Sport1 rodė. Užmačiau, kad Mariaus Stankevičiaus Sampdoria su lyderiais Inter kaposis, o kadangi Serie A per daug netenka matyt, tai vakaro planas tapo aiškus. Tiesa, lygiagrečiai žiūrėjau dar ir Sport1, tai išsamaus reporto nebus :)

Stankė pradėjo nuo starto, dešinio saugo pozicijoj. Kadangi Sampa kamuolį mažai turėjo, tai ir Mariaus per daug nesimatė. Rungtynės šiaip niekuo neišsiskyrė, bet kadangi lošė Interas, tai tas nenustebino ;) Abi komandos per daug progų neturėjo, Sampa išvis Intero vartams beveik negrasino.

Pirmas kėlinys pasižymėjo Stankės geltona, kurios nemačiau, Mourinho pašalinimu už lojimą ant teisėjo ir Adriano įvarčiu, dėl kurio didžiausia kaltė tenka Stankės krašto kolegai gynyboje, leidusiam brazilui uždaryt skersą prie tolimo virpsto.

Antram kėliny pradėjo krist dėl traumų Sampos žaidėjai. Ironiška yra tai, kad iškrito abu vieninteliai buvę sveiki gynėjai… Nuo 60 min Sampdorios 11tuke buvo net 9 saugai :) Po krašto kolegos traumos Stankevičius buvo atitrauktas į gynybą ir būtent ten užsidirbo didžiąją dalį savo pliusų tose rungtynėse. Kaip tik jo krašte dažniausiai ganėsi Adriano, o mūsų tautietis brazilą labai sėkmingai stabdė arba perimdamas kamuolį, arba išmušdamas į užribį. Net komentatorius pagyrė, tipo impressive :) Dar keletą kartų Marius gavo progą pavojingai užmest ant baudos aikštelės iš užribio, bet iki įvarčio reikalas nepriėjo.

M.Stankevičiaus žaidimą įvertino ir portalas goal.com, jam vieninteliam skyręs 7 balus. Smagu :)

O tęsdamas mūsų bloge nekart gvildentą porungtyninių nuobaudų, skiriamų pagal video įrašus, temą, negaliu nepaminėt, jog Adriano gavo 3 rungtynių diskvalifikaciją už smūgį Sampdorios žaidėjui, kurio rungtynių metu aikštės teisėjas nepastebėjo.

Rodyk draugams

Kodėl Ronaldo nebeliks Mančesteryje

Parašė games | 2009-01-15 11:17

Pastaruoju metu stebint mėgstamos komandos ir geriausio praeitų metų futbolininko žaidimą, man daros vis aiškiau, kad šis sezonas bus Cristianui paskutinis vilkint raudoną aprangą. Kodėl? Tiesiog Ronaldo šiam sezone aikštėje kitoks. Jis nebesidžiaugia savo (retais) įvarčiais taip, kaip praeitam sezone - na, įmušiau bankę, ir kas iš to…? Pagal jo elgesį aikštėje neatrodo, kad jis jaučiasi komandos dalimi, kad didžiuojasi ar bent džiaugiasi atstovaudamas ManUtd, šiuo metu stipriausiam klubui Europoje ir Pasaulyje. Pastaruoju metu labai kritusi ir Ronaldo forma - toks prastas jis nebuvo jau kokius 3 sezonus. Na formą galbūt galima sieti ir su poilsio trūkumu dėl Euro2008 (nors iškart po Euro pora mėnesių jis gydėsi traumą), tačiau pasikeitusį Ronaldo elgesį matau praktiškai nuo pat čempionato pradžios. Turėdamas omeny praeitos vasaros įvykius, kai Fergusonas kažkokiu mįslingu būdu įtikino portugalą likti Mančesteryje, manau, jog šio išvykimas į Madridą ateinančią vasarą yra neišvengiamas, todėl jau morališkai ruošiuos “poronaldinei” erai nuo kito sezono :) Tą patį siūlau ir kitiems United gerbėjams.

Galima sakyt, kad tam ruošiasi ir seras Alexas, nes visai neseniai iš Belgrado Partizan (kartu su dar vienu 17-mečiu serbu) buvo įsigytas 21 m. kairiojo krašto (arba atakuojantis) saugas Zoran Tošič. Prisipažinsiu, nesu nei jo matęs, nei daug girdėjęs, tačiau pasitikiu sero skoniu, tuo labiau, kad kainavo nemenkai litų :) Beje, Tošičių galbūt jau šiam sezone bus galima pamatyti “in action”.

Rodyk draugams

PSG - Real Racing Club | 081127 (foto)

Parašė games | 2008-12-20 01:05
pagaliau prisiruošiau pažadus vykdyt. kaip žinia, praėjusio mėnesio pabaigoje teko pasibūti Paryžiuje. dar kelios savaitės prieš išvyką praneršiau per tvarkaraščius, tikėdamasis, kad gal išpuls kokios rungtynės. LFP Ligue 1, t.y. aukščiausias Prancūzijos čempionatas, nenudžiugino, į Bordo, kur vietos komanda CL taurėje spyrė su Chelsea, kad ir kaip būčiau norėjęs, ištrūkti negalėjau, tačiau netikėtai sėkmė lydėjo savaitės viduryje, nes PSG turėjo žaisti UEFA taurės rungtynes. varžovai - Real Racing Club Santander (Ispanija). kadangi rezultatui ir dvikovai jau galima pritaikyti senaties terminą, ilgai nesiplėtosiu. bet jau antrą kartą ne Lietuvoje mano žiūrėtos klubinio futbolo rungtynės baigėsi 2:2.

svarbiausia dilema buvo bilieto klausimas. PSG saite buvo siūloma tik elektroninė prekyba, reikalavusi užsiregistruoti ir t.t., kadangi tikimybė, jog netolimoje ateityje vėl nukeliausiu ten pat yra nedidelė, šį variantą atmečiau. apie kokias nors kasas prie stadiono jokios informacijos neradau. tačiau visagalio google dėka, radau, jog bilietus taip pat pardavinėja ir firminė klubo parduotuvė Eliziejaus laukuose (oficiali svetainė apie tokią galimybę nutylėjo). šiek tiek prisibijojau, kad kiek mažiau nei 49.000 žiūrovų talpinantis “Les Parc des Princes”, gali būti pilnas, nes visgi tai tarptautinės varžybos, ir galiu negauti bilieto, bet paaiškėjo, kad labai jau stipriai pervertinau prancūzų, tiksliau, paryžiečių meilę futbolui.

rungtynių išvakarėse nulėkęs į minėtą parduotuvę, buvau paprašytas asmens dokumento ir įvestas į kažkokią duomenų bazę ir tik tada gavau bilietą. kainos svyravo nuo 20 iki 80 eurų. savaime suprantama į patį brangiausią nesitaikiau, tuo tarpu pardavėjas man rekomendavo imti už 35 eurus, prisiekinėdamas, kad tai tikrai puiki vieta. sutikau, nors bijojau, kad galėjau būti apgautas. tačiau vėliau likau patenkintas, nes tikrai viską puikiai mačiau.

pats bilietas - tiketos lygio, išskyrus hologramą kairės pusės viršuje.

firminė parduotuvė. ją galite rasti kairėje Eliziejaus laukų pusėje jei keliausite nuo Luvro ir, priešingai, dešinėje, jei eisite nuo Triumfo arkos. nuo šios, savaime suprantama, eiti žymiai arčiau.

parduotuvėje per du jos aukštus buvo gausu įvairiausios atributikos. akį patraukė monopolis (fotkės apačioje), deja, kainos nebepamenu. lentynose virš monopolio visokie labai nepigūs daikčiukai - sagės, ženkliukai ir t.t.

parduotuvėje taip pat jau buvo jaučiama Kalėdinė nuotaika.

“Les parc des Princes”. gyvenau maždaug valanda kelio pėsčiomis nuo stadiono. ne arti. pagailėjau pinigų ant metro. na, ne tai kad pagailėjau, kiek nesinorėjo vargti ir skaityti prancūziškus užrašus šifruojant, kur įlipti, kur išlipti etc. be to, tikėjausi, kad vis arčiau stadiono sutiksiu į jį einančius žmones, abiejų komandų sirgalius, žodžiu, pasinersiu į futbolinę nuotaiką. deja… kiek simboliška, tačiau pirmus tris Racingo fanus sutikau (simboliška) Barcelonos aikštėje - maždaug pusiaukelėje. visi girti kaip šniūrai kažką dainuodami pasuko į priešingą nei stadionas pusę, iki rungtynių pradžios likus 1,5 valandos. pirmuosius prancūzus sutikau tik prie stadiono esančiose greito maisto užkandinėse ir baruose. beje, didžioji jų dalis į rungtynes vyko metro, nes aplink stadioną su parkingu problemų yra žinant, kad pats stadionas stovi virš vieno iš senamiesčio apvažiavimų.

(wiki fotke, ne mano)

taip šis stadionas atrodo maždaug valanda iki rungtynių, foto daryta nuo dešinio tilto šono, matomo aukštesnėje fotkėje. kokybė prasta, tačiau oro sąlygos (dulksna) ir tripodo neturėjimas neleido išspausti kažko geresnio.

aišku, parduotuvėje pasiklausiau, kaip su fotikų įsinešimu. buvau patikintas, kad galima, tačiau nerimo turėjau. pro pirmus eletroninius (!) bilietų tikrinimo vartus praėjau ne taip lengvai, nes nelabai supratau, kur ta bilietą įkišti, tačiau šalia stovėjęs darbuotojas viską padarė už mane. sekanti užkarda priklausė apsauginiams, kuriems užteko atsegti dalį kuprinės ir pasakyti, kad ten fotoaparatas. supratę, kad nesu vietinis, jie dar apčiupinėjo kišenes ir praleido ieškotis savo vietos. užlipus į reikiamą aukštą, buvau mergaitės (jų po kelias buvo prie kiekvieno įėjimo) palydėtas į savo vietą. atsisėdus ji kažką ėmė kalbėti prancuziškai, bet kai pasakiau, kad nesuprantu, nuėjo. vėliau mačiau, kad kiti palydėtieji jau duodavo pinigų. panašu, kad rinko kažkokią labdarą.

valanda iki pradžios, stadionas praktiškai tuščias.

priešingoje mano vietai pusėje - vis pilnėjanti Racingo fanų stovykla.

pats stadionas - apšiuręs betono kalnas su fanerinemis atlenkiamomis kėdemis.

iki pat rungtynių pradžios reguliariai ir tik prancūzų kalba reklamuojami visi PSG produktai - televizija, žurnalas, interneto saitas, stadionas, turas po stadioną.

Racingas apšilinėjo visai šalia ir visi kartu.

PSG apšilimas buvo labiau “išsisklaidęs”.

Rungtynių teisėjai.

saulėgrąžų gliaudytojai su užrašais “POLICE” ant kepurės.

per abi komandas startinėse sudėtyse žinojau net 3 žaidėjus. visus iš PSG.

generalinės dainų repeticijos. beje, prancūzų fanai buvo pasidalinę į dvi dalis ir sėdėjo stadiono galuose viena prieš kitą ir dainuodavo kiekviena sau. ta, šalia kurios sėdėjau aš, buvo didesnė ir dainingesnė. vien tokia skanduotė, kai viena jos eilutę staugia vienas tribūnų aukštas, o sekančią - jau kitas, buvo laaaabai super.

ispaniška tribūna.

komandos aikštėje.

labai norėjau būti tarpe tų, kurie veidu į mane. įdomu, kokį gaidį fotogafų minioje darė geltonasis stewardas.

rugntynių, sėdėdamas antrame aukšte, daug neprifotkinsi. tačiau pasisekė užfiksuoti antrąjį PSG įvartį, kurio autorius Luyindula. likę įvarčiai buvo pakankamai netikėti, tad liko neįamžinti.

pvz pirmasis įvartis, kurį įmušo šitas gražuolis, žaidęs mano dievų (Chelsea) komandoje, buvo visiška Racingo gynėjų dovanėlė. nežinantiems, čia - Mateja Kežmanas.

pertraukos metu nuotaikos tribūnose buvo skirtingos. kadangi PSG pirmavo 2:1, tad fanai ramiai sau griaužė atsineštus sumuštinius.

tuo tarpu pralaiminčioji pusė erzino vietinius įvairiais baneriais. ką jie reiškia nesigilinau, bet duzgesį prancūzų tarpe jie sukeldavo.

antrame kėlinyje nerealų išlyginamąjį įvartį tolimu smūgiu pelnė šis jaunuolis, Colsa, buvęs vienu pastebimiausių Racingo komandoje ir tikrai nusipelniusiu įvarčio. čia jis su medikais trumpam palieka aikštelę. kairiau - berniukai su “nasilkomis”.

atrodė, kad išlyginus rezultatą, PSG palūžo, o Racingas ir toliau kūrė progas. tačiau užteko aikštėje po keitimo pasirodyti mano dievui nr. 2 Claude Makelelei, ir ispanų atakos baigėsi. eilinį kartą įsitikinau, tik čia jau savo akimis, kokio nerealumo yra šis atraminis saugas. jo netektis Chelsea komandai - akivaizdi. keista, kad nežaidė nuo rungtynių pradžios.

elementarus pvz. kaip atitveriami varžovai - atkreipkite dėmesį į dešinę Makelele koją.

pagyvėjimo atakoms įnešė ir šis jaunuolis, Stéphane Sessegnonas, labai mėgstamas tarp žiūrovų, nes šie labai nudžiugo pamatę, jog jis pasirodo aikštėje. netrukus pamačiau kodėl: savo žaidimu jis labai priminė Seaną Wright-Phillipsą iš ManCity komandos, nes lygiai toks pat greitas, techniškas, galintis nesunkiai išmaudyti po kelis varžovus iškarto. deja, kaip ir jo kolega anglas, turi tokia pat problemą su perdavimais į baudos aikštelę.

nors PSG bandė šturmuoti varžovų vartus rungtynių pabaigoje, patys vos neliko nubausti, kai jau per pridėtą laiką tik per plauką ispanų puolėjas neuždarė pusiau smūgio, pusiau navieso į baudos aikštelę. tačiau nepaisant to, Racingas džiūgavo ir iškovojęs vieną tašką.

ištikimiausiems sirgaliams vartininko dovanos iš pirmų rankų (tas su mėlynais šortais).

daugiau nieko nenufotkinau, nes stadionas ištuštėjo per 10 minučių, niekam iš vietinių sėdėti ilgiau niekas neleido, tad ir aš buvau išprašytas iš sektoriaus, o vartus iškart užrakino. 25.000 žiūrovų kaip mat nėrė į metro tunelius ir dingo iš rajono. o aš kulniavau į viešbutį. tiesa, rungtynėse patiko tas faktas, kad prancūzai nevengė nušvilpinėti saviškių, jei šie kuriuo nors momentu atrodydavo beviltiškai. tribūnose netrūko tiek solidaus amžiaus senjorų su HTC delninukais rankose, tiek paauglių ar merginų.

tiek žinių. beje, kaip ir kelionės iš Minsko metu, taip ir šįkart lėktuve, grįžtant į Lietuvą, akį džiugino viena mergaitė. tik šioji - lietuvė, bet irgi manekenė. abu kentėjom nuo užkritusių ausų ir vietos trūkumo. vėlgi, jei kas nors pažįstat, linkėjimus perduokit.

belieka tikėtis, kad tokios mergaitės taps dėsningumu, užbaigsiančiu visas išvykas, kuriose bus futbolo…

Rodyk draugams

Futbolas valdo

Parašė games | 2008-12-08 16:05

Neseniai skundžiaus nevykusiu antradienio vakaru stebint Čempionų lygą, dabar išpuolė superinis savaitgalis :) Na šiaip įdomus jis toks buvo - nuo MU totalaus dominavimo ir per plauką ištrauktos pergalės iki trilerio Madride :)

Viskas prasidėjo dar penktadienio vakare Bundeslygos lyderių dvikova, kurioje paskutinę minutę pergalę išplėšė Bayernas. Tikrai gaila buvo Hofenheimo…

Šeštadienį stebėjau, kaip MU 90min kankinasi su Sunderlandu, visas rungtynes prasėdėjusiu savo aikštės pusėj. Jei nematėt, tai rungtynių statistika buvo neįtikėtina - kamuolio kontrolė kažkur 80/20, smūgiai į vartus berods 27 prie 1, o iš jų į vartų plotą apie 15-1, kampiniai rodos 10-0…. Ir finale rungtynės tik per plauką nesibaigė be įvarčių ;))) Afigiet.

Po to Valencia gėdingai pralošė Barcai. “Gėdingai” sakau ne tik dėl rezultato, bet ir dėl Barcos žaidėjų kapojimo (geltonos 5-0). O Barcai tai respekc. Afigieni.

Sekmadienį nerealios rungtynės buvo Everton - Aston Villa. Ypač jų finalas. Unbelievable :) Tik Evertono fanai jas turbūt norėtų kuo greičiau pamiršti.

O savaitgalį užbaigė supertrileris Real-Sevilla. Po pirmo kėlinio Realas atrodė apgailėtinai, atsilikinėjo 1-3. Antro pradžioj vaizdas kurį laiką nesikeitė. Tačiau kažkuriuo momentu (pagal Budraitį po nepaskirto 11m baudinio - galbūt) Realas visiškai persimainė. Tarsi kita komanda išbėgo :) Užlaužė konkrečiai varžovus, per pora minučių 2 bankės, 3-3 ir spaudimas nemažėjo. Net Robeno raudona korta nelabai ką pakeitė. Visgi pabaigoj beatakuodami Realas praleido kontrą ir tuo pačiu prapylė mačą. Bet rungtynės tai kaip koks įtempto siužeto trileris - įvarčiai, kortelės, emocijos… Super! Jeigu Realas sugebėtų apsigint, tai puolime ne ką teatsiliktų nuo Barcos. Dabar nekantriai laukiu clasico kitą šeštadienį! :)

Taip pat nepraleiskit ir paskutinio ČL grupių etapo turo antradienį-trečiadienį, kur dėl likusių neaiškių trijų vietų atkrintamosiose kausis Roma, Chelsea ir Bordeaux (dėl dviejų) bei Panathinaikos su Anorthosis (vieno).

Rodyk draugams

Nenusisekęs antradienio vakaras

Parašė games | 2008-11-26 12:13

3 rungtynės - 1 įvartis, o ir tas neturėjo būti įskaitytas… Toks va vakardienos Čempionų lygos peržiūros rezultatas. Dar nors rungtynės būtų buvusios tokios įdomios kaip savaitgalį Aston Villa - ManUtd, tai tikrai nesigailėčiau, bet kaip tyčia visos 3 žiūrėtos (Zenit-Juve, Villareal-ManUtd, Arsenal-Dinamo) pasitaikė ganėtinai nuobodžios. Likau nusivylęs :(

Iš Zenito daugiau tikėjaus, bet matyt sezono pabaiga padarė savo. Po žygio UEFA taurėj bei daugelio lyderių dalyvavimo Europos čempionate Čempionų lygai nebeliko jėgų… Nustebino Advokatas, pakeitęs Aršaviną dar likus pusei kėlinio, galbūt esama kažkokių nesutarimų tarp jų dėl Aršos griežtų pareiškimų apie tai, kad jis kitam sezone geriau nežais išvis negu žais už Zenitą. O Juve nenustebino niekuo - pora štangų, Del Piero proga… Galima sakyt, apsigynė ir tiek.

ČL nugalėtojo ManUtd žaidime nemaloniai nustebino Rooney dviem akivaizdžiais daivais (vieną mačiau pats, apie kitą girdėjau iš liudininkų :) ), kas jo repertuare yra didelė retenybė. Dviprasmiškų komentarų skirtingose svetainėse (kurios transliavo live komentarus) sulaukė raudona kortelė už pražangą prieš Ronaldo. Pats epizodas iš tiesų neatrodė labai žiauriai, tai galiu suprast priešišką stadione buvusių sirgalių reakciją. Bet keista buvo skaityt BBC saite tokias frazes kaip “pathetic refereeing”. Teisėjas Rosetti ne šiaip koks obuolys, o viens geriausių Europoj, buvo šalia veiksmo, kortą nedvejodamas parodė. Kiek pamenu, tai už “aukštus” patkatus visada raudona rodoma, t.y. tokius, kai žaidžiama atvira koja į varžovo koją kelio lygy ar panašiai. Jei būtų žemiau, aišku būtų geltona, o dabar tai net nėra apie ką šnekėt…

Londone tai sublizgėjo kijevietis Alijev :) Net 2 kartus. Iš pradžių po kažkokio kontakto griuvo kaip sunkiai sužeistas, vartės, gulėjo, kol kamuolį valdė Arsenalas, bet tik Dinamo perėmė kamuolį, o šis atsidūrė šalia minėto žaidėjo, Alijevas mikliai stryktelėjo ant kojų kaip kariuomenėj ;) O vėliau nusprendė patraukt į šoną teisėją, stovintį prieš kamuolį ir trukdantį atlikt baudos smūgį, tuo užsidirbdamas raudoną :D Epizodas ganėtinai komiškas toks :)) O tiesa, kas dėl įvarčio, tai akivaizdu, kad jo neturėjo būt, nes prieš atlikdamas tolimą rezultatyvų pasą iš baudos smūgio Fabregasas ne tik kad į riedantį kamuolį prasmūgiavo, bet berods dar ir pasispyrė pats sau. Gaila, teisėjas tada nugara stovėjo.

Tikiuos, šiandien geresnis vakaras bus, nors nepasakyčiau, kad kažkokios rungtynės iš anksto išsiskiria potencialia intriga ir galimu futbolo reginiu, gal nebent Sporting-Barca…

P.S. Šiandien jau rašoma, kad Rooney atsiprašė trenerio ir varžovų dėl daivinimo ;) Bent jau tiek.

P.P.S. Kai kur rašo, kad Fabregaso perdavimas buvo ne po baudos smūgio, o po ginčo kamuolio.

Rodyk draugams

Iki austrų toloka… | Sūduva - Salzburg 1:4 Fotoreportažas

Parašė games | 2008-08-15 16:10

kadangi buvo puikus oras, neiškenčiau ir pasiėmiau fotoaparatą į Marijampolę, kur vakar spyrė vietos “Sūduva” ir austrų “Salzburg” Uefa taurės antrajame atrankos etape. apie rungtynes viską puikiai parašė kolega, tad aš pasitenkinsiu nedideliu fotoreportažu.

vėlgi, ačiū Marijampolės klubui už suteiktą akreditaciją. liemenę, priešingai nei iš Kaune, šįkart grąžinau be didesniu problemų, nes žurnalistų korteles dalinusios merginos suteikė visą informaciją, kur ją grąžinti.

austrų kolegos stadione darbus pradėjo dar prieš valandą, kai tuo tarpu mūsiškiai žurnalistai į jas neskubėjo. šiek tiek nemaloniai nuteikė kilęs nesusipratimas dėl pritrūkusių prepaid interneto kortelių, dalintų užsieniečiams. “Sūduvos” atstovams rekomenduočiau ateityje kiek kiek pagarbiau bendrauti su svečių spaudos atstovais. jiems parašyti blogus žodžius nėra sunku, o tai būtų antireklama ne tik klubui, bet ir šaliai.

jaunieji austrų sirgaliai buvo nusiteikę linksmai ir varžovus vadino vieninteliu žodžiu - “scheisse”.

prie “oranžinio” stebuklo, dalijusio kažkokias reklamines skrajutes, būriavosi ir jaunas, ir senas.

Futbolo analitikas buvo teisus, įvertindamas soldouto galimybę. likus apie 15 minučių, stadione buvo apstu laisvų vietų.

teisėjų brigada išveda komandas į aikštę.

paskutiniai rankų paspaudimai prieš karą.

pirmosios dainos.

nuo pirmos minutes iniciatyvą perėmė svečiai, nuolat rengę reidus dešiniu flangu.

“Sūduvos” gynėjai nevengė naudoti rytų kovos menus...

tačiau jie austrų negąsdino, ir jie pasitaikius menkiausiai progai stengėsi smūgiuoti į vartus.

Marijampolės saulėgrąžų gliaudymo čempionas stadione turėjo išskirtinę ložę.

tuo tarpu likę gliaudymo čempionato dalyviai patirtimi dalinosi vienoje grupėje.

gerą progą pasižymėti turėjo Bobis, tačiau vartininkas buvo savo vietoje…

autrų gretose keletą gerų progų turėjo Janko.

labai aktyviai visose rugntynėse žaidė Lukjanovs, spaudęs varžovus ir aikštės viduryje,

ir aikštės kraštuose…

puikiai pirmame kėlinyje kamuolį įžaidinėjo Bobis.aikštės šeimininkai, spausdami austrus, nevengė ir baletui būdingų pozicijų.

tuo tarpu patiems teko dirbti iki pat galinės savo aikštės pusės linijos.

Vitkauskas pirmajame kėlinuke neklydo.

29 minutę, po Radavičiaus smūgio, tribūnose pasigirdo vienišas klyksmas - “bręsta įvartis”…

šis pranašas buvo teisus - už poros minučių Lukšys galva uždaro perdavimą iš dešinio krašto.

1:0 !!!

“Sūduva” ant bangos - prie varžovų vartų ir toliau kuriami pavojingi momentai.

“Salzburg” futbolininkai atsitiesė ir, išlyginę žaidimą”, ėmė artėti prie marijampoliečių vartų.

“Sūduvai” atsirado progų kontratakoms. vienos jų metų pavojingai smūgiavo Lukjanovs.

pradėję rungtynes aktyviais reidais dešine puse, antroje kėlinio pusėje austrai persikėlė į kairę...

iš kur stengėsi aštriai perduoti kamuolį aukštajam Janko.

Kozyuberdai teko dirbti palei visą šoninę liniją.

dar vieną puikią progą po Mikuckio smūgio turėjo Lukšys, kuriam kamuolys pataikė į koją.

austrų saugai ir toliau puolime ieškojo vien Janko, tačiau su jam “Sūduvos” gynėjai niekuo nenusileido nei ant žemės,

nei ore.

tačiau, varžovams pakėlus kampinį link tolimojo virpsto, niekas nesukliudė Opdamui, galva pasiųsti kamuolį į kovą,

kur Aufhauseris ir Sekagya dviese atsitvėrė “Sūduvos” gynėjus, ir juodaodis futbolininkas, stovėdamas nugara į vartus, sugėbėjo smūgiuoti vartų link…

nematydamas kamuolio, Vitkauskas buvo bejėgis.

lygu…

nuo didesnių nemalonumų išgelbėjo tik pasibaigęs pirmasis kėlinys.

tarp saulėgrąžų gliaudytojų buvo galima pamatyti FBK žvaigždes, išvakarėse pralaimėjusias danams 2-0. dar tribūnose atpažinau krepšininkus A. Kiežą ir V. Tamulevičiūtę.

po petraukos mušti įvarčio metėsi net “Sūduvos” gynėjai.

tiek Gnedojus,

tiek Mikuckis.

eilinę puikią progą sugadino Lukšys, uždelsęs smūgiuoti į vartus.

užsižaidus puolime, varžovų kontratakas tekdavo stabdyti pražangomis.individualūs reidai vienas prieš vieną naudos atnešdavo nedaug.

kova vyko…

…kiekviename aikštės centimetre, tuo tarpu Janko (tolumoje) laukė savo šanso.

sulaukė. porą kartų Skinderiui nespėjus grįžti į gynybą, varžovų puolėjas dukart pabėgo vienas prieš vartus. pirmą kartą komandą išgelbėjo Vitkauskas, deja, antrą kartą baudos aikštelėje prasižengė Gnedojus, pralaimėjęs pozicinę kovą. teisėjas skyrė 11 m. baudinį. Vitkauskas atspėjo, kur smūgiuos Janko, tačiau smūgis buvo per stiprus - 1:2.

po 4 minučių nesėkmingai kamuolį iš baudos aikštelės bandė išnešti Slavickas, tačiau “nuskynė” varžovą. antrą kartą Janko smūgiavo į priešingą pusę - 1:3.

pasirodęs mėnulis romantinės nuotaikos neatnešė…

…jos ieškoti po trečiojo įvarčio pakilo pirmieji žiūrovai.

įmušti įvartį galėjo Lukjanovs, tačiau kamuolys pataikė į skersinį.

varžovai ir toliau nemažino apsukų ir 4-ąjį įvartį puikiu smūgiu į tolimąjį kampą įmušo Mahopas - 1:4.

pavojingai smūgiavo vienas geriausių austrų komandos žaidėjų - Vonlanthenas.

šansų atsakomosiose rungtynėse įmušti 4 įvarčius yra nedaug, tad Europos šturmas, panašu, atidedamas kitiems metams.

Rodyk draugams

MES TURIM RAUMENY | FBK - Rangers 2:1 Fotoreportažas

Parašė games | 2008-08-06 14:20

kaip ir žadėjau, jūsų teismui fotoreportažas. rungtynių aprašymo nebus, nebent kiti ekspertai mane papildys, nes bent jau aš 2/3 rungtynių mačiau tik per fotoaparato akutę, todėl apsiribosiu tik kukliais komentarais po nuotraukomis. lietus visiškai nepadėjo fotografavimui, tačiau keletas nuotraukų, manau, visai pavyko.


noriu padėkoti FBK atstovams ir jų atsiprašyti už tai, kad neatidaviau fotografo liemenės. tai tikrai nebuvo tyčinis veiksmas, po rungtynių nuėjau ten pat, kur ją gavau, deja, neradau nieko, kam ją galėčiau grąžinti, tad pažadu atvežti į trečiojo etapo rungtynes.


dar visų atsiprašau ir už įrašo ilgį - mes fulės ekspertai, ne IT.


15 minučių prieš rungtynių pradžią. lietus tribūnų užpildymui tikrai nepadėjo.ištikimiausi komandų fanai išsikabino vėliavasir beveik vėliavas.komandos įžengė į stadioną.nuo pirmųjų minčių mūsiškiui Marianui Kello darbo netrūko,nes iš toli bandė mūgiuoti Kevinas Thompsonas,nuolatiniais reidais gynybą drąskė Kenny Milleris,mūsų laimei, neišnaudojęs 100% progos.Pascalis Mendy buvo tas FBK žmogus, nuo kurio priklausė ir gynybos ir puolimo mechanizmai.Rafaelis Ledesma parodė, kad “Kaunas” nesiruošė vien tik gintis.  deja, baudos smūgį varžovų vartininkas atlaikė.kapitonas Nerijus Radžius savo šaltakraujiškumu rodė komandai pavyzdį.beveik visas mūsų atakas pradėdavo Pascalis Mendy, pirmame kėlinyje kiek per daug klydęs, tačiau antrajame sužaidęs beveik idealiai.Kenny Milleris ir toliau grąsino mūsų vartams, tačiau visus smūgius nesunkiai susirinkdavo vartininkas.Mindaugas Bagužis vos netapo įvarčio į savo vartus autoriumi, kai pabandė galva atmesti kamuolį neapdairiai iš vartų išbėgusiam M. Kello. kamuolys praskriejo virš mūsų vartininko ir prariedėjo visiškai šalia virpsto.vienintelė kapitono klaida rungtynėse, kai jis pralaimėjo dvikovą Nacho Novo'ui, kainavo komandai įvartįgavęs perdavimą, K. Thompsonas išvengė gynėjo bandymo išmušti kamuolį ir pelnė komandai įvartį.smūgis nebuvo stiprus, tačiau M. Kello buvo “pagautas ant judesio”, kamuolys atsirenkė į atraminę koją ir įriedėjo į vartus.pralaimime 0-1.kauniečiai rankų nenuleido ir kovėsi negailėdami jėgų.įvartis brendo. Irmantas Zelmikas privertė “skraidyti” Allaną McGregorą.Tai kas nepavyko Ledesmai, pavyko kapitonui.negelbsti nei desperatiškas vartininko šuolis.kamuolys tinkle!!!  1:1 !!!reikia dar vieno!pertraukos metu su draugais keletu žodžių persimetė Andrius.antrame kėlinyje FBK metėsi į ataką.po puikaus Irmanto Zelmiko reido ir smūgio, pataikiusio į skersinį, už galvų griebėsi visas Dariaus ir Girėno stadionas.Ledesma kovojo iki “galo”.“Rangers” strategai į aikštę metė Andrių,kuris buvo labai aktyvus ir galėjo “Kauną” nuskriausti labai skaudžiai, tačiau, būdamas laisvas, gavo perdavimą baudos aikštelėje ir smūgiavo virš vartų.atlaikęs varžovų šturmą, “Kaunas” uždirba kampinį. į baudos aikštelę kamuolį pakelia Ledesma, galva smūgiuoja Linas Pilibaitis…YRAAAA !!!sudrebėjo tablo prižiūrinčio darbuotojo rankos…škotų sirgaliai negali patikėti tuo, kas dedasi Kaune.paskutinis efektingas Mindaugo Grigalevičiaus bandymas smūgiuoti “iš oro”.siaubas “Rangers” vyr. trenerio Walterio Smitho veide.VISKAS!!!pergalės šokisir, galbūt, pralaimėjimo ašaros.ačiū, Andriau, už neišnaudotą progą.dovanos ištikimiausiems.dar dovanų.pirmasis karštas interviu futbolas.lt komandai ir,pagaliau, kapitono triumfas, nesMES TURIM RAUMENY!!!!


Rodyk draugams