BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pildome savo rss listus

Parašė games | 2009-04-06 18:02
kadangi paskutines tris savaites buvau toli ne tik nuo Lietuvos, bet ir Europos, kiek atitolau nuo futbolo gyvenimo, nesekiau/neskaičiau šalies A lygos cirkų, nesudalyvavau jos čempo pradžioje, nemačiau kaip buvome auklėjami (?) prancūzų. tačiau vistiek turiu naujieną - “11 metrų”. jei ji jums žinoma, atsiprašau už sugaištą laiką.

kadangi kariauju tiek su darbais, tiek su laiko juostų skirtumais, įvertinti tūrinio dar nespėjau, bet produktyvumo stoka šio, nuo kovo mėn., jei neklystu, gyvuojančio blogo, bent jau kol kas apkaltinti negalima.

gerų tekstų, kolegos!

Rodyk draugams

Eksperimentai su papildomais teisėjo asistentais

Parašė games | 2009-03-03 12:31

Visai neseniai rašiau, kad buvo pritarta tolesniems eksperimentams su papildomais aikštės teisėjo asistentais, stovėsiančiais ties galine linija. Jau dabar aišku, kad savanoriai bandomieji triušiai bus italai, kurie tikrins naują sistemą taurės rungtynėse. Pasisiūlė taip pat ir Prancūzijos futbolo federacija. Manyčiau, italams papildomi asistentai bus labai neparanku, nes “nardyt” baudos aikštelėj bus dar sudėtingiau ;)

Na o vienas “nardytojo” reputaciją vis dar turintis Portugalijos pilietis gali tapti didžiausią atlyginimą Didžiojoje Britanijoje gaunančiu futbolininku (šiuo metu toks yra John Terry - 135k svarų per savaitę). Kalbama, kad ManUtd Cristianui Ronaldo siūlys 200k svarų per savaitę ir kontraktą iki 2014 m. Taip pat kalbama, kad Ronaldo atseit jau nebe taip trokšta į Realą kaip praeitą vasarą… Žodžiu istorija tęsiasi :)

Rodyk draugams

Šiandien buvo svarstomi futbolo taisyklių pakeitimai

Parašė games | 2009-02-28 23:22

Yra tokia organizacija International Football Association Board (IFAB), kuri atsakinga už futbolo taisyklių keitimą. Šią organizaciją, vadinkim ją valdyba, sudaro po 1 atstovą iš keturių Jungtinės Karalystės (UK) futbolo federacijų (Anglija, Škotija, Velsas, Šiaurės Airija) bei 1 FIFA atstovas, tačiau jis turi tiek pat balsų, kiek likę 4 kartu sudėjus, t.y. keturis. Sprendimų priėmimui reikia 6 balsų, t.y. FIFA plius 2 federacijos.

Istoriškai taip susiklostė, kad būtent tokios sudėties valdyba jau beveik 100 metų nustato, pagal kokias taisykles turi būti žaidžiamas futbolas, keitėsi tik balsų proporcijos. Kadangi futbolo funkcionieriai yra labai konservatyvūs, ir futbolo taisyklės keičiamos labai nenoriai, mane visad domino, kokie pakeitimai yra svarstomi ir kokie apskritai būna taisyklių keitimo pasiūlymai futbolo bendruomenėje.

Pastaraisiais metais tų pakeitimų nebuvo labai daug, o jei buvo, tai neesminių. Galima paminėti, kad 2005 m. buvo nuspręsta, jog nustatant nuošalės faktą reikia atsižvelgti ne tik į žaidėjų liemens poziciją, bet ir galvos bei kojų, o taisyklėje, kad bet koks “patkatas” iš užpakalio, keliantis grėsmę oponento sveikatai, turi būti baudžiamas raudona kortele, buvo ištrinti žodžiai “iš užpakalio”. Dar metais anksčiau, 2004 m., buvo leista oficialius mačus žaisti ant dirbtinės dangos, panaikinta “auksinio įvarčio” taisyklė, taipogi buvo priimtas vienas kontraversiškas sprendimas - marškinėlių nusivilikimas po įvarčio paskelbtas už taisyklių ribų. Tais pačiais 2004-aisiais į rungtynes buvo įsileista technika - bendravimui tarp mačo teisėjų leista naudoti radijo ryšį. Dabar gi tiek Eurotaurėse, tiek stipriausių lygų rungtynėse nebesistebime matydami teisėjus, lakstančius su mikrofonais. Turiu vilties, kad galbūt kada nors ir vaizdo technika ateis… :)

Žodžiu tos valdybos, IFAB, posėdžiai, kuriuose aptariami taisyklių pakeitimai, vyksta kartą per metus, vasario arba kovo mėnesį. Šiais metais posėdis vyko būtent šiandien, vasario 28-tą. Svarstyti keli įdomūs taisyklių pakeitimai:

1) pratęsimo metu leisti papildomą 4-tą keitimą - pasiūlymui nepritarta, bet perduota svarstyti FIFA komitetams;
2) pailginti rungtynių pertraukos maksimalią trukmę nuo 15 iki 20 minučių (motyvas toks gan juokingas - kai kuriuose stadionuose rūbinės labai toli, dėl ko didžiąją pertraukos dalį užima vaikščiojimas nuo aikštės iki rūbinės ir atgal :) ) - pasiūlymą FIFA atsiėmė, paprieštaravus visoms federacijoms;
3) nustatyti (užtvirtinti), kad žaidėjas, palikęs aikštę be teisėjo leidimo, sprendžiant nuošalės klausimą laikomas esantis ant galinės/šoninės linijos (prisimenant po olandų įvarčio italams per Euro2008 kilusį nepasitenkinimą teisėju, nors jo sprendimas buvo teisingas, nuspręsta aiškiai išdėstyti kas yra kas) - patvirtinta.

Be taisyklių pakeitimų buvo aptarti dar keletas klausimų, iš kurių paminėtini:

1) papildomų teisėjo asistentų, kurie stovėtų ties galine linija ir ne tik žiūrėtų, ar buvo įvartis, ar ne, bet ir stebėtų visą veiksmą baudos aikštelėj, patartų aikštės teisėjui dėl pražangų, “nardymų” ir pan., įteisinimas, kaip alternatyvos vaizdo pakartojimams (pernai per U19 Europos čempionatą jau vyko eksperimentas) - nutarta toliau tęsti eksperimentus, bet jau profesionaliose lygose, o galutinį sprendimą priimti 2011 m.; UEFA prezidentas M.Platini užtikrintas, kad sprendimas bus teigiamas;
2) “nubaustųjų suoliuko” įvedimas - žaidėjas, gavęs geltoną kortelę, turėtų tam tikram laikui palikti aikštę - nepritarta;
3) “goal-line” technologija, nustatanti, ar kamuolys kirto vartų liniją - valdyba sutiko, kad būtų parengta nauja ataskaita apie tokios technologijos tobulinimą, bei toliau svarstyti jos įvedimą ateityje.

Dabar lauksiu žinių apie naujus eksperimentus su papildomais teisėjo asistentais ir būtinai pasidalinsiu šiame bloge :)

Rodyk draugams

Traumų aukos

Parašė games | 2009-02-23 14:36

Šiandien paaiškėjo, kad vieno mėgiamiausių Premiershipo žaidėjų Mikaelio Artetos šiam sezone aikštėj nebematysiu, labai gaila… :( Vakarykščių rungtynių prieš Newcastle pačioj pradžioj Arteta nesėkmingai pastatė koją ir nusitraukė kelio raiščius, tuo baigdamas savo sezoną. Bene esminė priežastis, kodėl Evertono žaidimą malonu žiūrėt ir kodėl komanda užima 6-tą vietą Anglijoj, buvo gera Artetos forma, todėl Evertonui jo trauma bus ypač skausminga. Manau, šis ispanas netgi svarbesnis savo komandai nei jo tautietis Fabregas Arsenalui, o visi matom, kaip kanonieriai stringa be savo atakų organizatoriaus. Beje, Cescas žada grįžt į aikštę balandžio pradžioj.

O dar kalbant apie traumas, tai šiuo metu serui Aleksui Fergusonui turbūt ne “kramtoškė” galvoj, nes rytdienos Čempionų lygos rungtynėms Milane prieš Interą telikęs 1 centro gynėjas - Rio Ferdinandas. Tiesa, sveikas yra ir Vidičius, tačiau jam paskirta 1 rungtynių diskvalifikacija dėl kvailos priežasties - raudonos kortelės, gautos Pasaulio klubų čempionato finale… Kol kas seras Aleksas turi vilties, kad galės žaisti O'Shea, kurį kankina kulno trauma, bet jeigu ne, tai liks tik 2 pasirinkimai - 20-metis James Chester, iki šiol žaidęs pagrindinėj komandoj tik kartą (Lygos taurėj, po keitimo) arba vienas iš kitų pozicijų žaidėjų. Pastaruoju atveju visiškai neįsivaizduoju, kuris futbolininkas tai galėtų būt…

Pabaigai pažiūrėkit pora vaizdelių iš serijos “don't do this at home”. Šįkart Nolano iš Newcastle ir Anichebe iš Evertono susidūrimas pasibaigė sąlyginai laimingai, t.y. be rimtesnių traumų - Anichebe po to gyrės turįs stiprius kaulus ir kad bet kuris kitas žaidėjas jo vietoj dabar sėdėtų su gipsu :)

Rodyk draugams

Eurotaurės grįžta

Parašė games | 2009-02-18 12:55

Nors Čempionų lygos kovos atgimsta tik kitą savaitę, UEFA taurės playoffai prasideda jau šiandien. Šįvakar vyks 11 iš 16 mačų, likusieji rytoj.

Birmingeme su Aston Villa žais CSKA, bet be Šembero (kortelės), o Sampdoria savo aikštėj susikaus su Charkovo Metalistu (bent jau savaitgalį lygoj Stankė žaidė, bet įtariu pataupys).

Kaip bene įdomiausią iš kitų susitikimų paminėčiau Werder Bremen - AC Milan. Paminėčiau ir daugiau, bet sunku pasakyt, ko tikėtis iš rusų bei ukrainiečių, kuriem sezonas dar tik prasideda…

Na o jei šiandien vakare neturėsit galimybės pamatyt UEFA taurės, tai galėsit bent jau įsijungt Sport1 ir pažiūrėt, ar pavyks ManUtd paimt lygoj 14-tą clean sheetą iš eilės :)

Rodyk draugams

kai siaučia…

Parašė games | 2009-01-09 13:25
kai Lietuvoje siaučia šaltis ir Seimas, šio blogo ekspertai užgriuvusias negandas išvyti bando paprastai - futbolu: žaisdami salėje, dalyvaudami SFL “Umbro Cup” turnyre, skaitydami naujienas ar paprasčiausiai žiūrėdami per teliką.

su liūdesiu sutikome žinias apie VS3 ir VS2 kanalų, vietoj kurių atsiras “Sport Baltic“, panaikinimą. nebent futbolo transliacijų kiekis dėl to nesumažėtų. aišku, tas liūdesys nebuvo labai didelis, kadangi visų ekspertų namus aptarnauja “teisingos” kabelinės televizijos, į savo programų tinklelius įtraukusios naująjį kanalą. be to, svarbiausia naujiena yra ta, kad kai kurių rungtynių transliacijų metu galėsite išgirsti ir vieno iš mūsų balsą. spėkite kurio. tiesa, prizų už teisingus atsakymus nežadame, kaip ir nežadame išduoti teisingo atsakymo.

su nerimu stebime visas naujienas apie klubų bėdas, susijusias su padidėjusiais mokesčiais. solidarizuojamės su visomis sportinėmis organizacijomis, išsakydami savo pasipiktinimą dėl Seimo veiksmų, skaudžiai paliesiančių klubų ir organizacijų biudžetus. aišku, suprantame valdžios norą gelbėti šalies ekonominę situaciją, tačiau visi be konsultacijų ir pasitarimų padaryti drastiški sprendimai naudos nei biudžetui, nei šalies sportui naudos nepadarys.

Vilniaus “Žalgiris”… didžiulė pagarba žaidėjams, kurie ruošiasi sezonui komandoje, kuriai jau prasidėjo priešmirtinė agonija. Vyr. LFF'as Liutauras lapkričio pabaigoje buvo išstojęs su pareiškimais apie net keletą planų, kaip išgelbėti katastrofiškoje padėtyje atsidūrusią mūsų legendinę šalies komandą. praėjo daugiau nei mėnuo, nematome nei tų planų nei paties Liutauro pranešimų, ar yra kas nors daroma. sulaukiame tik viena už kitą blogesnių žinių iš klubo stovyklos.

tuo tarpu likę klubai tvarkosi kaip sugeba. “Ekranas” driokstelėjo naujieną apie į peržiūrą pakviestą kanadietį. tai perskaičius,  kad nebūtų viskas tik juodomis spalvomis nudažyta, mano kukli vaizduotė primetė vaizdą, kaip turėtų atrodyti tas mistiškasis kanadietis:

pabaigai, spėju, kad visų Anglijos rinktinės ir “Manchester United” fanų šiuo metu klausomiausia daina yra G&G Sindikato “Viskas ko noriu”, už žodžius maždaug nuo 59 sekundes.

gero klausymosi. nepasiduokim krizei!

Rodyk draugams

“Marakana” praranda savo senąjį veidą

Parašė games | 2008-12-08 17:50

šiandien Tučkus pasidalino naujienomis/nuotraukomis apie pokyčius “Marakanoje” - legendinėje futbolo aikštėje šalia legendinio “Žalgirio” stadiono, kurioje futbolo paslapčių mokėsi didžioji dalis vilniečių. Kiek aš ją atsimenu, ji visada atrodydavo taip:

atėjo nauji laikai. įdomu, kieno tai nuopelnai, nes LFF ruporas futbolas.lt kol kas nieko nepasakoja ir niekam gerų darbų nepriskiria.gal skelbė anksčiau. anyway, ten verda darbai:

tikėsimės, kad po kapitalio remonto ši aikštėne netaps antra “Sportima” ir bus laisvai prieinama visiems futbolo mėgėjams. arba bent jau aplinkinių namų vaikams, kad šiems nereiktų stovėti šalia ir liūdnais veidais žiūrėti, kaip prabangiomis mašinomis suvažiavę dėdės “matu” palydi kiekieną savo bandymą būti panašiu į geriausią pasaulyje.

beje, tikiuosi, pastebėjote, kad šio blogo komanda pasipildė dar vienu rašytoju - Zizzou. prašome gerbti ir mylėti. kiekybės nežadėjo, to ir nesitikime. norėtųsi tik tokio paties kandumo, kokį girdime šiaip diskutuodami akis į akiį apie mūsų visų mėgstamą žaidimą.

pasibuvau Paryžiuje, pasibuvau ir UEFA cup'o rungtynėse. kai išlipsiu iš darbų liūno ir įgausiu rimtesnį įkvėpimą, pasidalinsiu įspūdžiais. sekite naujienas, tskant.

Rodyk draugams

Ką daryt?! arba Madrido Realas - obuoliai

Parašė games | 2008-12-03 13:53

Sužinojęs, kad Realas jama Huntelaarą, paskelbiau gedulą… Šis žaidėjas nėra labai daug pasiekęs tarptautinėj arenoj nei su rinktine, nei su Ajaxu, bet man jis vienas mėgstamiausių. Tokie pat mėgstami yra ir dar du anksčiau Ajaxui atstovavę žaidėjai - Sneijderis bei Van der Vaartas. Prie jų pridėkime Van Nistelrojų (United!) ir Higuainą (kurio žaidimas šiaip patinka), ir bus jau 5 mėgiami žaidėjai komandoj, kurios labiau nemėgstu nei mėgstu. Ką daryt? :/ Gal pradėt palaikyt Realą bent jau Ispanijoj? :) Kaip ten bebūtų, susinervinau konkrečiai.
Kitas dalykas - kur Realas tuos puolėjus dės, kai visi sveiki bus? Ruudas, Huntelaras, Raulis, Higuainas, Saviola… Bet tai ką aš čia, Realas juk turi gilias gerų žaidėjų marinavimo tradicijas…

Rodyk draugams

Paskutinės dienos transferai

Parašė games | 2008-09-02 10:37

Vakar įdomi diena buvo :) Visų pirma tai transferų langas šįkart užsidarė ne rugpjūčio 31 d. 24:00, o diena vėliau - čia panašiai kaip Lietuvoj papildoma švenčių diena prisideda, kai šventė sekmadienį išpuola ;)

Didžiausios sumaišties vakar neabejotinai įnešė arabai Abu Dhabi United Group, tik vakar susitarę su Manchester City klubo savininku, buvusiu Tailando premjeru T.Shinawatra dėl klubo perpirkimo (kalba eina apie 150M svarų sumą). Kaip žinia, tailandietis gimtinėje turi problemų su teisėsauga dėl korupcijos, mokesčių slėpimo ir pan., tad jau buvo pradėję sklisti gandai apie City bankrotą, trenerio Hughes’o pasitraukimą ir pagrindinių žaidėjų išpardavimą. Tačiau vakar viskas apsivertė - naujieji savininkai, perėmę klubą, iškart pradėjo suktis transferų rinkoj. Netruko pasklisti kalbos apie Berbatovo įsigijimą iš po Manchester United nosies, taip pat apie David Villa bei Mario Gomez iš Stuttgarto (tą medinuką puolėją iš Vokietijos rinktinės ;) ).

Nors, kalbama, City buvo pasiruošę mokėti 35M svarų už bulgarą ir netgi jau buvo sutarę su Tottenhamu, visgi nulėmė paties Berbatovo noras atstovauti United ir žaisti Čempionų lygoj. Tiesa, serui Aleksui teko patuštinti klubo savininkų kišenes daugiau negu iš pradžių planuota - kaimynų City „dėka“ United sumokėjo už bulgarą net vos daugiau nei 30M svarų… Plius metams išnuomojo Spursams jaunąjį puolėją Fraizer Campbellą. Šiaip jei kas manęs paklaustų, tai pasakyčiau, kad Berba vertas kokių 20M, nėra jis kažkoks stebuklas, tad nežinau, ar čia džiaugtis dabar, ar ne… Na bent jau paimtas geras puolėjas, ko labiausiai ManUtd ir trūko. Taip pat svarbu ir tai, kad jis pats nori žaisti už United, tad reik tikėtis, jog atiduos visą save aikštėj :)

O Manchester City neliko be nieko ir vis tiek driokstelėjo, sudrebindami futbolo pasaulį visiškai netikėtu Robinho įsigijimu iš Madrido Realo. Įdomiausia tai, kad iki tol Robinho buvo siejamas su Chelsea, atrodė perėjimas neišvengiamas, pats Robinho jau skelbėsi vos ne esąs Chelsea žaidėjas, bet… Vakar viskas ėmė ir apsisuko 180° kampu paskutinėmis minutėmis prieš transferų lango užsidarymą :) Skelbiama, kad transfero suma - 32,5M svarų - yra rekordinė britų futbole. Prieš tai daugiausiai įvertintas buvo Andrejus Shevchenko, už kurį Milanui sumokėta 30,8M svarų. Iki Zidano 46M svarų dar reiktų gerokai pasitempt ;) Beje, artimiausios City rungtynės kaip tik prieš Chelsea ;)

Dar keli įdomesni transferai siejami su Liverpoolio klubu: iš Espanyolo atėjo Riera, priešinga kryptimi išvyko Finnanas, taip pat Voroninas metams išnuomotas Berlyno Herthai.

Na ir dar keli:
Quaresma - Porto->Inter
Saha - ManUtd->Everton
Corluka ManCity->Tottenham
Pavlyuchenko Spartak->Tottenham

Rodyk draugams

Lietuviai siaučia

Parašė games | 2008-08-15 23:16

Jau nuo pat sezono starto Škotijoje mūsų tautiečiai pirmam plane. Spėju, kad daug kas nematėte, tad galiu pasidalinti įvarčių vaizdais. Tiktai atsiprašau už nekokią kokybę - kažkodėl ji labai suprastėjo vaizdelis.lt perspaudus failus… Na bet žiūrėt galima :)

Taigi pradedam nuo Andriaus nistelrojiško įvarčio:

Toliau Kšanavičiaus bankė:

Na ir desertui Mikoliūno gražuolis, be viso kito pergalingas:

O tuo tarpu FK Moskva sudėtyje antrose rungtynėse iš eilės muša Edgaras Česnauskis. Praėjusį savaitgalį Rusijos čempionate, o vakar UEFA taurėje, kur, beje, Varšuvoje nuskriaudė mums gerai pažįstamą Legia. Pasirodo, klubas turi savo youtube kanalą, todėl abu įvarčius galime pamatyti ir mes :)

Labai tikiuosi visus juos pamatyti ir artimiausią trečiadienį, vilkinčius geltonus marškinėlius ir mušančius įvarčius moldavams :) Ypač laukiamas seniai matytas sūnus paklydėlis Česnauskis jaunesnysis. Ta proga priminsiu, kad jau rytoj oficialiai startuoja Sport1 kanalas, kuris visiems negalėsiantiems nuvykti į Marijampolę suteiks galimybę viską pamatyti per teliką.

Rodyk draugams