Lietuvos futbole ir toliau smagu. vakar blogąja prasme sužibėjo “Interas”, neišvykęs žaisti rungtynių prieš FBK į Laikinąją sostinę. savaime suprantama, kad, nesurinkus bent 11-os galinčių žaisti futbolininkų, Panevėžio “Ekrano” rekordas būtų nesunkiai pagerintas, tačiau kuo kalti Kauno žiūrovai, tikėjęsi pamatyti savo komandos žaidimą?

FBK gerbėjai liko ant ledo. tuo tarpu nepakartojami vaizdai susirinkusiųjų laukė Vilniaus “Žalgirio” stadione, kur to paties vardo komanda priėmė uostamiesčio “Atlantą”: rungtynės baigėsi aikštės šeimininku pergale 3-0, bet žaidimą užgožė du šou numeriai.

pirmąjį šou numerį pradėjo legendinis stadiono informatorius, dar pirmajame kėlinyje visus nežinančius suintrigavęs, kad rungtynių pertraukos metu LFF darys atrakciją. spėju, kad bent pusės susirinkusių žiūrovų galvose atsirado mintis apie galimybę laimėti kokį nors prizą ar kažkokią pramogą akims. antras variantas buvo teisingas. pasirodo, rungtynių pertraukos metu LFF sugalvojo pasipiarinti ir išstojo su akcija “mes remiame Lietuvos futbolo mokyklas”.

nors bilietai į A lygos rungtynes kažkodėl pabrango, tačiau bent kartą pinigų gaila nebuvo. jie tikrai verti vaizdo, kaip vyr. LFF'as Liutauras dirba kroviku ir iš į stadioną įvažiavusio mikroautobuso iškrauna maišus su kamuoliais. taigi, jei gerai supratau ir išgirdau per traškančius stadiono garsiakalbius, šios akcijos tikslas - aprūpinti amunicija visas šalies futbolo mokyklas. pats įteikimas, kai po vieną per mikrofoną iškviesdavo Vilniaus ir Utenos apskričių mokyklų atstovus ir jiems įteikinėjo įvairaus dydžio maišus, atrodė kaip iš praeito amžiaus. būtų pilnai užtekę atstovams įteikti po simbolinį kamuolį. nebent norėta pasirodyti, kokius kiekius jų atiduodama. beje, kokios firmos kamuoliai, kaip jie buvo paskirstyti, kodėl skirtingų spalvų ir t.t. liko tik paspėlioti.

šiandien iš pat ryto atsiverčiau futbolas.lt, tikėdamasis rasti išsamesnę informaciją apie mane dominusius klausimus. nieko apie tai neradęs, susidariau nuomonę, kad p. Vaiva Zizaitė, kontaktuose įvardijama LFF atstove spaudai, yra visiškai atsiribojusi nuo savo pareigų. o taip norėjosi bent kartą pasisakyti teigiamai apie teigiamus LFF darbus.

gerb. LFF, prieš kurį laiką siūlėmės tapti Jūsų dokumentų korektoriais, šiandien prie šio pasiūlymo pridedame ir informacijos platinimo paslaugas. tad nuo šiol apie visas tokias ir panašias akcijas prašome mus informuoti emailu. žinoma, jei naudojate tokias komunikacijos priemones. VAFF lygos atveju, tokių abejonių yra. savo ruožtu, tvirtai pasižadame visą informaciją talpinti šiame bloge. o jei judesys vyktų sostinėje, garantuotume net foto paslaugas. ačiū mums už rūpestį ir, kaip vakar užbaigė kamuolių dalinimą renginio vedėjas, “visi paplojam!”.

antrasis šou numeris prasidėjo rungtynių pabaigoje. “Atlanto” komandos vyr treneris V. Lekevičius, už savaitgalinį pasirodymą Marijampolėje pamalonintas raudona kortele, šįkart rungtynes stebėjo iš tribūnos. tačiau ne prasčiau už savo mokytoja išstojo komandai vadovavęs žaidžiantysis treneris R. Žvingilas. antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs puolėjas neliko patenkintas kito puolėjo, H. Gudelj, veiksmais atakoje, kai šis neišnaudojo labai geros progos įvarčiui įmušti, be to, neperdavė kamuolio jo didenybei treneriui. pastarasis, kad ateityje būtų išvengta tokių klaidų, legionierių iš Kroatijos paskatino smūgiu ranka į galvą. teisėjui neliko nieko kito, kaip mušeiką pašalinti iš aikštės.

“O kas buvo? Žaidėjas nubaustas”, - trumpai ir aiškiai replikavo iš VIP tribūnoje besišypsantis vyr. LFF'as, žiūrovų paklaustas, kaip ruošiasi į šį incidentą reaguoti LFF Drausmės komisija. tai aišku. jei jau video įrašai neturi jokios galios, kad už tokius ir panašius veiksmus žaidėjai ar treneriai susilauktų didesnės bausmės, nei priklausančios už paprastą pašalinimą dėl pražangų, tai ką gali padaryti vargšas Liutauras, incidentą matęs savo akimis?

 

beje, LFF drausmės komisija, šiame sezone jau susilaukusi nemažai kritikos, nusprendė visus pradžiuginti neišpasakytu viešumu ir nuo rugpjūčio pabaigos pradėjo internete viešai skelbti informaciją “apie Lietuvos A lygos, dublerių pirmenybių ir I lygos futbolo klubų žaidėjų bei oficialių asmenų gautas ir galiojančias drausmines nuobaudas.” tokiam kilniam tikslui net meniu punktas buvo paskirtas. tiesa, pradžioje tame skyrelyje buvo skelbiama, kad Drausmės komitetas nėra atsakingas už informacijos teisingumą, žodžiu, klubai, skaičiuokitės patys. vėliau, turbūt, susiprato, kad juokina žmones, tai šią pastabėlę panaikino.

ok. talpina, tai talpina. dėl bendro išsilavinimo atsiverčiau rugsėjo 7 d. informaciją. ten skelbiama, kad, pasak Protokolo Nr 44LFF DK posėdžio įvykusio 2007 rugsėjo 04 d., nutarta diskvalifikuoti R. Maciulevičių iš “Atlanto” trejoms rungtynėms už teisėjo įžeidimą. šaunuoliai, galvoju. bet atsidarau protokolus iš sekančių po incidento rungtynių su “Sūduva” bei vakarykščių su “Žalgiriu” ir šypsausi į ūsą, matydamas ten šios pastraipos herojų. gal kas nors galėtų atsakyti, kaip šią talpinamą informaciją suprasti skaitytojui iš šono? Tipo, žaidei už dublerius, tai nuobauda skaitosi tik ten?

toliau dar linksmiau. skaitau: “Svarstyta: FK „Atlantas“-FK „Šilutė“ rungtynių protokole įrašas, kad du FK „Atlantas“ žaidėjai neįrašyti į rungtynių protokolą žaidė rungtynes svetimomis pavardėmis. Nutarta: Už VN 44 str. pažeidimą užskaityti FK „Atlantas“ 0:3 pralaimėjimą FK „Šilutė” naudai, anuliuojant 1:0 rezultatą FK „Atlantas“ naudai. Įspėti, kad pasikartojus panašiam atvejui komanda gali būti nubausta pinigine bauda.”

vėl krentu į alyga.lt, o čia - siurprizas. negana to, kad rezultato pakeitimo nėra, tačiau nerandu ir tokių rungtynių tarp šių komandų, kurios iki rezultatato anuliavimo būtų pasibaigusios 1:0. yra 0:2 (05.05 ATL-ŠIL), yra 1:1 (06.24 ŠIL-ATL) bei 2:0 (09.01 ATL-ŠIL), bet tik ne 1:0 “Atlanto” naudai. aišku, ir negaliu rasti, nes tai, panašu, tos pačios dublerių rungtynės. tačiau, kiek Lietuvoje yra žinančių, kad dublerių čempionatas apskritai vyksta?

žinoma, A lygos svetaine pasitikėti taip pat nelabai galima, nes pvz. 4-ųjų šių dviejų komandų rungtynių tvarkaraštyje išvis nerasime. kuo tikėti? klausimas lieka atviru…

foto kopyraitas priklauso alyga.lt

Rodyk draugams